Wpis z mikrobloga

@Pantokrator:
No niby tak ale nie wiemy co było wcześniej, może ich prowokował - przecież świrów nie brakuje po obu stronach. O, nawet kilka komentarzy pod moim pierwszym ktoś pisze, że ten typ chodził i ich prowokował.
  • Odpowiedz
@Endrius: prowokował cofając się? Prowokował będąc tłuczonym deskorolką?
Zrozum, nikt nie ma prawa zatłuc człowieka, bo wcześniej próbował odepchnąć kryminalistę od pomnika.

@Marek_Szajba: obrona mienia prawem chronionego (pomnika o wartości historycznej i artystycznej) to bardzo pokojowy zamiar. Takiego zamiaru nie można przypisać kryminalistkom, które przyszły pomagać w dewastacji i zostały odepchnięte, co było adekwatnym środkiem obrony w tej sytuacji.
  • Odpowiedz
@Endrius: Eeeech, zaraz poszukam. Wczoraj na wykopie był filmik z Twittera jak go okładają deskorolka. W komentarzach na Twitterze była relacja z kilku minut wcześniej jak gość w niebieskim próbował się wciskać w tłum
  • Odpowiedz
@Walenciakowa: w ogóle nie wiadomo jak sytuacja się zaczęła, a z nożem łyknąłem zarzutkę ¯_(ツ)_/¯


@szpongiel: Wiadomo dość dobrze. Lewaki chciały zburzyć pomnik. Prawaki go broniły. To pomnik hiszpańskiego konkwistadora, znanego m. in z masakry indiańskiego pueblo, w którym zamordował 500 mężczyzn oraz 300 kobiet i dzieci. Z części jeńców zrobił niewolników, części obciął rączki albo nóżki. Szczególnie upodobał sobie prawą nóżkę. W stanie Nowy Meksyk żyje wielu
  • Odpowiedz
@Walenciakowa: no cóż, klasyczna eskalacja przemocy. Mam nadzieję, ze politycy od dziesięcioleci polaryzujący elektorat wg zasady dziel i rządź, są z siebie zadowoleni ( ͡° ʖ̯ ͡°)
BTW. dzięki za wyjaśnienie.
  • Odpowiedz
@szpongiel: miło spotkać kogoś rozumnego w tym tłumie. Nie twierdzę że przedstawiłem akcję 100% idealnie, ale na to wszystko co napisałem są przecież filmy. Widać zwarcie typa z babą nr 1 nr 2 i nr 3. A także moment ataku deską i strzelaninę.
  • Odpowiedz