Wpis z mikrobloga

  • 215
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@woocash23:
To są dwa zupełnie inne laptopy:
S540 jest lżejszy i dłużej trzyma na baterii
Y540 ma wyraźniej wydajniejszą kartę grafiki, jest przepaść
Y540 w wersji, którą wrzuciłeś ma uszkodzoną i wyłączoną grafikę zintegrowaną, więc będzie pracować cały czas na dedykowanej karcie nvidii nawet w wodzie czy pod przeglądarką, więc max 3h na baterii. Procesor też wydajniejszy.
  • Odpowiedz
@woocash23: Czasami też przeceniają Lenovo S740-15IRH na 3800 zł.

Czysto wydajnościowo pomiędzy Y540-15/17 czy innym laptopem z GTX 1660 Ti, a GTX 1650 Max-q w s740 i S540 będzie przepaść jeżeli chodzi o ilość fps w grach.
  • Odpowiedz
@5unny: Nowsze kompilatory potrafią już korzystać ze wszystkich wątków podczas kompilowania, więc raczej szukałbym czegoś z 4750U lub 4800u(oba mają 8 rdzeni, 16 wątków, 4700U ma 8 rdzeni, 8 wątków). Swift ma też dość słabą matrycę. Lenovo Yoga Slim 7 występuje w wersji z 4800U, ale chyba jeszcze w EU niedostępna.
  • Odpowiedz
@Pustulka: Czytalem, mega pomocny blog, ale wlasnie mam teraz problem, bo ojcu skopcil sie stary laptop i potrzebuje czegos na dniach w polskim sklepie, chyba ze naprawde warto zaczekac, bo ten lenovo na ryzenie zapowiada sie bardzo dobrze
  • Odpowiedz
@LaTE:
Legion z 1660 Ti/RTXem 2060 raczej dopiero w sierpniu. Omen na początku Lipca, ale raczej nie w Polsce tylko na zachodzie Europy i USA. O Tufie się tam wypowiedziałem, więc mogę jedynie dodać, że dolna pokrywa jest na aliexpress za $40, ale matryca dalej pozostanie słaba.
  • Odpowiedz
Orientujesz się może czy lenovo L15 ma miejsce na dysk 2.5"?


@drzewa_w_linzu: Już nie ma.

btw pojawił się za 5k Hyperbook z Ryzenem 4800h + rtx2060, fajnie się prezentuje ale matryca 120hz i 45%ntsc, co o tym
  • Odpowiedz