Wpis z mikrobloga

nie czaje zbytnio pkt4 jest napisane aby ciac nad pedami bocznymi na rysunku jest zaznaczone przed kolejnymi pedami, daloby rade to pokazac na przykladzie jednej roslinki?


@ck__: tniemy zaraz nad pędami bocznymi, na zdjęciu są kreski poprzedniego cięcia.

Super poradnik. Zastanawia mnie jedynie punkt o spryskiwaniu gnojówką z pokrzywy. W procesie gnicia pokrzywy uczestniczą różne, często niezbyt zdrowe bakterie. Zjadanie czegoś, co opryskałeś potencjalnymi bakteriami nie jest dobrym pomysłem. ( ͡
wydaje mi się, że jakbym ją wstawił na noc do wanny pełnej wody, to rano miałaby sucho ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


@wodna: ja pierdziele No bez kitu, mi się wydaje że kupowanie krzaka do każdej potrawy by mi się bardziej opłaciło, mam mały krzaczek i z pół litra dziennie potrafi zrobić
@Reezu: mam tylko cebule siedmiolatkę z zeszłego roku na parapecie na zewnątrz i daje radę. Polecam na szczypior, no i jest prawie nieśmiertelna :)
@wodna: a na temperatury typu 5°C w nocy chowałeś bazylię do mieszkania? A jeśli chodzi o szczypior to polecam też spróbować z ząbka czosnku, trochę inny ostrzejszy smak :)