Wpis z mikrobloga

Prawda jest taka że to co wyprawia Biedroń w tej kampanii wprowadzi #lewica do politycznego grobu.

Słaba kampania, zero wyrazu, niewiarygodny kandydat a teraz robienie kampanii Du*ie.

Brakuje żeby jeszcze jutro w Pałacu zlal matkę jutro krzycząc że "te ploty to prawda i prawacy mieli rację".

Rację miała Bacha Nowacka i Zieloni że woleli iść ze Schetyną niż z tym głąbem.

Nie wiem czy Czarzasty oszalał ale na pewno mniej czasu powinien spędzać z nowonarodzonym wnuczeciem A za to ogarniać partię bo gdy ja czerwona (a zielona z wierzchu) swinia widzę co się wyrabia to mię moja czerwona krew zalewa.

#neuropa #4konserwy #polityka #bekazfajnolewactwa #bekazbiedronia #wybory #antykapitalizm
  • 27
  • Odpowiedz
@The_Orz: Co do historii to prawda. Pamiętam jeszcze badania CBOSu sprzed 15 lat (kiedyś robili naprawdę dobre i dokładne badania gdzie po 40 stron raportów o poglądach wyborców danych partii można było znaleźć) i tam dominującym poglądem na podatki był np. podatek liniowy i ogólnie gospodarczo byli jego wyborcy tylko lekko poniżej tych PO.

Ale zupełnie się nie zgodzę, że to partia ludzi wydymanych na transformacji. Jest wręcz zupełnie odwrotnie. Elektorat
  • Odpowiedz
@Herubin: @The_Orz miał raczej na myśli osoby które uważają się i są chętnie określane w dyskursie jako pokrzywdzone na transformacji i wtedy wszystko się zgadza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kjedne: @Herubin:

Dokładnie tak. Bieda to pojęcie względne. Przegrani transformacji niekoniecznie są indywidualnie biedniejsi. Ważne że są relatywnie biedni względem relatywnie bogatych.
Co więcej, w mojej ocenie sam dochód nie jest w rzeczywistości determinatą tego czy ktoś wygrał lub przegrał w tym wypadku. Ważniejsze tutaj jest poczucie zagubienia i wyobcowania względem świata zewnętrznego. PiS wypełnia tą lukę narracją o budowaniu wspólnoty. Solidarnego narodu.
  • Odpowiedz
polityka godnościowa, czyli upodmiotowienie przegranych transformacji.


@The_Orz: Lewica też nie zacznie mówić o wstawaniu z kolan. Na wschodzie jakoś straszenie gejami działa.

Mamy politykę socjalną z gejami i tę bez gejów, wybór jest prosty. Ponadto PiS ma opinię kogoś kto spełnił swoje postulaty.

Z jakiegoś powodu Trzaskowski kluczy w sprawie gejów.
  • Odpowiedz
@Kjedne: Z tego co słyszałem to Lewica od początku wiedziała że nie mają jak zabłysnąć w tej kampanii, dlatego nikt nie chciał zostać kandydatem. Bo skończyłby z łatką przegranego. W końcu Biedroń się na to zgodził, jego przegrana aż tak nie zaboli bo ma już swój mandat europosła - który w polskich realiach de facto oznacza polityczną emeryturę.
  • Odpowiedz