Wpis z mikrobloga

Obserwuje sobie tag #cyberpunk2077 już dość długo. Staram się na wykopie trzymać z daleka od takich tematów, ale dotyczy to gier, dla mnie czegoś ważnego, więc muszę się wypowiedzieć. Co jakiś czas, coś kontrowersyjnego pojawia się na temat tej gry czy firmy. Zawsze wtedy wybucha na wykopie takie szambo, że zastanawiam się czy nie mądrzejsze jest unfollować tag na 2-3 dni. Zawsze się też wkurzam, że to polityczne bagno z dwóch wiadomo jakich tagów (gdzie większość użytkowników owych tagów nawet nie zagra w daną grę ale do kręcenia afer i stwierdzania, że anulowali pre-order są pierwsi) zaczyna prześlizgiwać się do mojego świata gier. Zastanowiłem się trochę i doszedłem do wniosku, że średnia wieku na wykopie musi oscylować w wieku 20 lat.
Dlaczego? Bo tylko ktoś kto ma w okolicach 20 lat daje #!$%@?.
Przytoczę parę przykładów.
Zaczęło się bodajże od tweetu jednego z pracowników o treści "Did you just assume my gender?".
W tym momencie:
Lewa strona - hurr durr
Prawa strona - haha zesrali się.
Później...
Pracownik po tym twicie został zwolniony
Prawa strona - hurr durr
Lewa strona - haha zesrali się.
Powtórz z następującymi aferami zamieniając lewą na prawą i vice versa:
- Można grać tylko dwiema płciami.
- Po jakimś czasie dodali możliwość grania transem.
- Homoseksualne seks sceny
- Trans z widocznymi zarysami penisa na plakacie (chociaż nie wiedzieć czemu w tym przypadku obie strony się oburzyły, ta sobie uroiła, że promują transów, a ta sobie uroiła, że ten plakat obraża transów).
- Gang Animals i afera rasistowska.
- Przeprosiny cdpu (w związku z wyżej wymienionym twittem).
- Cdpr przesuwa pokaz przez zamieszki w USA
- No i tęcza na avatarze.
Więcej nie pamiętam ale pewnie coś było.
Do czego zmierzam. Tylko ktoś w okolicach dwudziestki daje o to wszystko #!$%@?. Graczy (przynajmniej tych troszkę starszych) nie obchodzi to czy pojawi się w grze gej, trans czy się w ogóle nie pojawi. My chcemy grać.

Siedzę jak na obrazku niżej i chce mi się rzygać, że zamiast dowiadywać się z tagu różnych ciekawych rzeczy, wywiadów itp. na temat gry, to czytam jakieś... gówno, bo nie wiem jak to nawet nazwać.
Jutro albo za dwa dni się uspokoi, tag znów będzie funkcjonowalny, ale już wiem, że za jakiś czas - dłuższy albo krótszy - znowu wybije gęste.

#gry #niepopularnaopinia
Pobierz
źródło: comment_1592286553kTygaC7lpdzadLtmlQTEq3.jpg
  • 21
@Fiktorianin: Zgadzam się w 100%. Na wykopie można znaleźć bardzo mądrych ludzi, z którymi da się przeprowadzić merytoryczną rozmowę na wiele tematów. Niestety takiej wizji wykopka nie można mieć, ba! Nie można mieć nawet nadziei, że ktoś do danego tematu podejdzie z powagą. Straszny syf się tu zrobił, a ostatnie sytuacje pokazują jak bardzo wykop zszedł na psy i jaka jest tutaj społeczność.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@Fiktorianin: Tutaj chodzi o to, że miało być inaczej. CD projekt stylizował się na niezależną firmę, która wbrew wszystkim daje lepsze gry i większe DLC i wszytko. Do tego odważny projekt GOG, sprzedaż bez DRM itp.

A teraz uciekają się do tanich zagrywek, takich samych jak reszta korporacji. Ale moim zdaniem zaczęło się kiedy wzięli Keanu żeby potańczył na scenie, a nie teraz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vateras131: być może jakiś procent osób takich jest ale jest spora rzesza opłacanych gaslighterów których zadaniem jest właśnie podjudzanie ludzi i polaryzowanie
Tylko ktoś w okolicach dwudziestki daje o to wszystko #!$%@?.


@Fiktorianin: a tam pierdlisz panie głupoty, no chyba że sugerujesz że wiek jest konstruktem społecznym i chcesz nas obrazić? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Graczy (przynajmniej tych troszkę starszych) nie obchodzi to czy pojawi się w grze gej, trans czy się w ogóle nie pojawi. My chcemy grać.


Ja tam już wiem kim będę grał i na kogo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Fiktorianin:

Zastanowiłem się trochę i doszedłem do wniosku, że średnia wieku na wykopie musi oscylować w wieku 20 lat.

No to już wiesz jaki jest problem z kadrami firm produkujących gry, a szczególnie działu marketingu i PRu, zindoktrynowanymi na zlewaczałych katedrach humanistycznych wyższych uczelni. Techniczni w tym wieku zresztą już też co raz częściej mają tęczowy sierp i młot zamiast (części) mózgu. Najlepiej ostatnio widać po społeczności JavaScript przy okazji rewolucji
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fiktorianin: A to ciekawe, bo Steam pozostaje apolityczny i nic nie wskazuje na to, że się ugnie pod presją terrorystów. Nic nie musiałbyś pisać, gdyby CDPR obrało ten sam kierunek.
@Fiktorianin:
Ja jestem też trochę zawiedziony firmą, bo oni zawsze deklarowali, że interesują ich tylko gry i nie chcą się angażować w tęczowo-antytęczowe przepychanki i to mi odpowiadało, bo nie podoba mi się, że każda firma musi koniecznie lansować jakąś opcję. Dyskusja publiczna powinna się toczyć ale wielkie firmy nie powinny się wtrącać bo tylko zaogniają sytuację wywierając presję.
@Fiktorianin: niestety, w chwili gdy tag patostreamy przejął "koronę" na wykopie to był znak że era wykopu, gdzie głownie można było znaleźć jakieś ciekawostki, newsy (przeważnie) technologiczne, albo jakiś śmieszny obrazek, bądź też odbyć ciekawą dyskusję w komentarzach, zaczyna się kończyć. Wykop stał się mainstreamowy, tak jak wcześniej odstraszał "debili", tak teraz pojawiają się oni masowo ¯\_(ツ)_/¯ W tym momencie wykop to głównie polityka, potem patologia, no i gdzieś tam jakiś