Wpis z mikrobloga

@H13D: to migacz diody

@ivall: bo nie potrafi rozwiązać tego problemu w skończonym czasie, popatrz na to i poprzestawiaj elementy.

zresztą na boga, po co #!$%@? autoruter do czegoś takiego, to się 3 minuty układa z ręki
i czego ten nauczyciel męczy was tym starociem, przecież jest darmowy KiCad który funkcjonalnie przebija Eagle...
@Tymian: Nauczyciel kazał użyć autoroutera i trzeba mieć 100% :/ Co do ustawienia elementów to wg. schematu montażowego jest dobrze ułożone, nie wiem co jest źle :(
@ivall: to teraz zanim pójdziesz ze szczęścia bić kapucyna napisz mi dlaczego autorouter nie dawał rady tego wcześniej zrobić.

i jeśli chcesz się czegoś nauczyć to wywal ścieżki, i sam zaplanuj płytkę.
@Tymian: Złe ustawienie, nie usuwanie ścieżek?
Ogólnie nauka eagla wygląda tak: dostajemy pdfa z tym co mamy zrobić, wszystko w nim jest opisane krok po kroku i robimy, odsyłamy, no i tyle z nauki. Nie wiele jest tłumaczone, stąd słabo mi idzie rozwiązywanie problemów.
@ivall:

autorouter w eagle to tylko durny proces. Jeśli nie będzie miał miejsca (przez złe ustawienie elementów) to się nie wyrobi. On sobie zaczyna od któregoś rogu i iteracyjnie kładzie ścieżkę i jedzie dalej. Dojdzie do momentu że nie jest w stanie czegoś podłączyć to kasuje 1, 2, 3 ścieżki, cofa się i próbuje inaczej. Ma skończoną ilość prób, ponieważ będą sytuacje niemożliwe - unika zawieszenia procesu w nieskończonej pętli.

Twoim