Wpis z mikrobloga

Mam zamiar wyprowadzić się do Warszawy, do pracy, oczywiście w ciemno, czyli najpierw wynająć pokój, potem szukać pracy. Ma ktoś jakieś porady dla mnie? Mam 23 lat i jestem po technikum elektrycznym , moje doświadczenie to 3 letnie praca na produkcji w Belgii oraz rożnego rodzaju prace budowlane. Chciałbym po prostu przestać już emigrować i zacząć pracować w Polsce.Mógłbym ewentualnie zrobić jakieś kursy które pomogły by mi znaleźć dobrze płatną pracę .Muszę wyjechać z dziury, w której obecnie mieszkam jest to jedyna szansa dla mnie ponieważ nie chce całe życie spędzić na wsi w której nie ma żadnych perspektyw dla młodych. #przeprowadzka #warszawa #stolica #pracbaza #praca
  • 21
@Bandzik77: najpierw przelicz sobie czy naprawde cie na to stac. Musisz wplacic spora kase za lokum jako zabezpieczenie dla wlasciciela i miec na pierwszy, moze i drugi czynsz jak pracy nie znajdziesz.
@Bandzik77: po odległości wnioskuje, że jesteś z Chełma albo Hrubieszowa? Co za zbieg okoliczności. W dodatku jestem w tej samej sytuacji co Ty i również mam dość życia na prowincji przeplatanego emigracją bo to jakieś chore błędne koło, substytut życia. Podobnie jak i Ty również jestem elektrykiem, tyle że samoukiem. Mi akurat nie zależy na bliskości domu rodzinnego a wręcz przeciwnie, chce jak najdalej. Z resztą źle się czuje w Warszawie
@Wenom01: Sepy miałem już wyrobione wiele lat temu, przy innej okazji. Warto na pewno, podobnie jak inne publikacje np. Instalacje Elektryczne Markiewicza, Monter Instalalacji Orlika, polskie normy itp. Zacząłem jako pomocnik w firmie w delegacji, która brała wszystkich jak leci i w praktyce weryfikowała potencjał i przydatność ludzi. Nie miałem żadnych problemów, ponieważ już wcześniej pracowałem na budowach, chciałem się przekwalifikować oraz znałem podstawy podstaw elektryki. W praktyce robiłem to co
@Wenom01: ja się mogę wypowiedzieć tylko z perspektywy elektryki budowlanej. Z resztą, uprawnienia tak naprawdę nic nie znaczą i budowa budową, ale wątpię aby domorosłego "elektryka" wzięli np. na utrzymanie ruchu bez choćby dyplomu technika. Pozostając przy pracy w budowlance i działając jak wspomniałeś, w większych miastach na prowincji trzeba się nastawiać na pracę głównie w delegacji. Sam musisz oszacować, czy odpowiada Ci taki tryb życia. Wyjazd to zawsze dużo godzin,
@Wenom01: mówi o tym dokumentacja i schemat jednokreskowy każdej rozdzielnicy. Różne są szkoły wyłonania, bo niektórzy montuja aparaty od dołu do góry, rcd od prawej to esow itd. bierzesz się za to od dupy strony. Po co ci wiedzieć jak umieszczać osprzęt skoro nie znasz oznaczeń oraz funkcji sprzętu, nie wiesz co to "jakaś roznicowka" i nie znasz zasady jej działania, układu sieci i ilości faz na jakich ma działać rozdzielnica