Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wyjek: Robić arkusze w weekend. Nauczyć się wzorów na ciąg arytmetyczny i geometryczny, pochodnych, ale tutaj wystarczą 2 wzory w licbazie, zrobić kilka przykładów z granicami. Do tego delta, jakieś wzory trygonometryczne z tablic i powinno być w miarę nie najgorzej.
@Sloiko-student_1: próbowałem kiedyś robić arkusze maturalne ale wydaje mi się że to mija się z celem, skoro nie wiem jak się w ogóle zabrać za niektóre zadania i chyba najpierw muszę się trochę poduczyć
@wyjek: byłem na humanise do stycznia przed maturą gdzie w styczniu jeszcze mówiłem na deltę śmieszny trójkąt xd.
Z doświadczenia polecam książki kiełbasy i jak Cie stać to dobrego korepetytora :D

Ps: tak, z wiedzą "śmieszny trójkąt" w styczniu chciałem pisać rozszerzenie i się udało
@wyjek ja byłem w klasie mat-fiz w liceum i przed maturą mieliśmy dodatkowe 2 godziny matematyki w tygodniu. Polegały one na rozwiązaniu wszystkich zadań z 3 podręczników (w tym kiełbasa). Było to 14 lat temu. 85% zadań robiło się samemu w domu i jak nie umiałeś to na kolejnej lekcji każdy mówił czego nie mógł ogarnąć. Efekt był taki, że miałem podstawę na 100% i rozszerzenie na 90%
@wyjek: ogarnij, jak się robi zadania ze wzorami Viete'a i parametrem. Nie są wbrew pozorom trudne. Może też uda Ci się ogarnąć optymalizację, według mnie jest schematyczna całkiem.