Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, proszę o odpowiedzi.

LVL 31 here, od ok. roku zauważyłem, że na całym ciele wzrasta u mnie liczba włosów. Wcześniej nieco na klacie, teraz bardzo dużo i gęstych, pojawiły się na rękach - na tricepsach, zaczynaja rosnąć na plecach, w nosie bez trymera już się nie obejdzie. Czy to jest normalne, że z wiekiem wzrasta owłosienie ciała czy to łysienie? Mam delikatne zakola i linia włosów nie jest taka jak 10 lat temu, ale tragedii nie ma. Obawiam się, że wypadanie włosów może teraz jakoś drastycznie przyspieszyć skoro pojawiło się sporo na ciele.

Przy okazji, jak radzicie sobie z włosami na ciele? Golenie całego ciała trochę kłopotliwe, depilacja no tak średnio ( ͡° ͜ʖ ͡°) Laser?

#medycyna #dermatologia #zdrowie #wlosy #niebieskiepaski #lysienie #kubasprzeszczepia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ee27fc1728c34cfab07ef37
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę

[===================.....................] 48% (112zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 1 lat działania AMW!
  • 12
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

Czy to jest normalne, że z wiekiem wzrasta owłosienie ciała


Nie, przynajmniej nie tak losowo.

czy to łysienie?


Z wiekiem wzrasta podatność na wypadanie włosów na głowie. To akurat normalne. Cały pic polega na tym ile i jak szybko wypadać będą.

Za owłosienie ciała odpowiada pochodna testosteronu DHT i to bym ci radził zbadać. W twoim wieku raczej nie powinno do czegoś takiego dochodzić, bo gospodarka hormonalna się raczej już
  • Odpowiedz
OP: @CuckCuckKlan: W jakim sensie losowo? U mnie wygląda to tak, że byłem raczej normalnie owłosiony - brzuch, klatka piersiowa, w dolnym odcinku pleców i to po prostu goliłem. W ostatnim czasie (rok mniej więcej) znacząco wzrosło owłosienie całego ciała, na klatce, na plecach, na barkach, ręce, nogi już niemal całe i pośladki.

Znalazłem informację, że w przypadku łysienia androgenowego na głowie ubywa, ale za to przybywa na ciele (
  • Odpowiedz
W ostatnim czasie (rok mniej więcej) znacząco wzrosło owłosienie całego ciała, na klatce, na plecach, na barkach, ręce, nogi już niemal całe i pośladki.


@AnonimoweMirkoWyznania: Ja jestem właśnie takie ale od 16-17 roku życia ( ). Teraz walczę z owłosieniem na barkach i plecach.

I tego się właśnie boję, bo linia włosów na przestrzeni ostatnich lat się zmieniła.


Zobacz sobie poziom DHT. Jak masz powyżej
  • Odpowiedz
OP: @serczi: Obawiam się, że to się właśnie u mnie dzieje. Ponad 10 lat temu miałem linię włosów jak murzyński raper, ale od tamtego czasu się cofa, obecnie już delikatne zakola są, plus w rodzinie sporo łysych. Zrobię w każdym razie badanie poziomu DHT.

@Jonn: Jaka metoda najlepsza? Laser też bolesny?

@CuckCuckKlan: Zbadam. Co do budowy - wzrost: 1,8m, waga: ok. 77 kg - nie ważyłem się już
  • Odpowiedz