Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej Mirki, czy ktoś z was kiedyś nie poszedł na ślub bliskiej osoby i żałował później tej decyzji?
Mam 25 lvl i zastanawiam się czy iść na ślub siostry. Jest to moja druga siostra i mam z nią kiepski kontakt. Widujemy się z raz na 3 miesiące przypadkowo jeśli gdzieś się spotkamy. Nie rozmawiamy ze sobą wcale. Mówmy sobie tylko "część" i tyle.
Mogę powiedzieć że obecnie jest dla mnie jak obca osoba. Nie czuje z nią żadnego związku, relacji po za wspomnieniami z dzieciństwa.
Nigdy specjalnie się nie pokłóciłyśmy. Po prostu ona jest starsza o 3 lata i w dzieciństwie była dla mnie bardzo nie miła. Nie chciała ze mną rozmawiać, spędzać czasu.
Często mnie po prostu wyganiała lub nastawiała inne dzieciaki przeciwko mnie. Często sprawiała mi przykrość i nigdy nie broniła jeśli ktoś mnie atakował czy obrażał.
W wieku nastoletnim nasze relacje nie uległy poprawie pomimo moich starań. Ona miała swoje koleżanki i ja swoje. Nie zapraszała mnie na urodziny czy jakieś przyjęcia.
Im byłyśmy starsze tym bardziej od siebie się oddalałyśmy. Obecnie od tych 5 lat nigdy nie zaprosiła mnie na żadną uroczystość, czy do siebie w odwiedziny. Gdy ja do niej zagadywałam to po prostu odpowiadała lecz nigdy to się nie rozwinęło.
Przed wirusem dostałam zaproszenie na ślub. Pod wpływem rodziny zgodziłam się iść, chociaż już wtedy się wahałam. Jednak później rozpoczęła się cała pandemia i przełożyła swój ślub. Właściwie to nie dostałam nawet oficjalnego info, tylko dowiedziałam się z drugiej ręki.
Również z drugiej ręki dowiedziałam się, że ona kilka dni temu wzięła ślub kościelny. Nic nie powiedziała, napisała. Myślałam że na tym koniec historii i problem z głowy.
Tymczasem wczoraj usłyszałam od dalekiej cioci że ślub jest za miesiąc! Ja nadal nie dostałam żadnej informacji o tym! Nawet nie wiem którego on jest XD
Może jestem jakaś dziwna, jednak wydaje mi się że to w kwestii pary młodej jest informowanie o nowej dacie, czy jakiś zmianach.
Jeśli chodzi o moją rodzinę to oni nie widzą problemu i sugerują żebym sama się dowiedziała i ją dopytała o datę.
Zastanawiam się tylko o co tutaj chodzi.. Przecież to nie jest normalne, ale już sama nie wiem czy to ze mną jest coś nie tak i może tak się robi.
Czy byliście kiedyś w podobnej sytuacji i żałowaliście pózniej, że jednak nie poszliście? + na moim miejscu pisaliście by do niej o nową datę?

#slub #slub #pytanie #zwiazki #rodzina #zalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ee1ed81728c34cfab07edb2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę

[================........................] 39% (92zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 1 lat działania AMW!
  • 32
  • Odpowiedz
Na początku chciałam napisać co ci szkodzi pójść na wesele, zjeść coś i wrócić z powrotem, ale gdy doczytałam do końca to zmieniłam zdanie. Ja bym nie poszła, skoro ona ciebie olewa, nie macie zbyt dobrego kontaktu, jest dla ciebie jak obca osoba, to nie widzę sensu iść skoro nie chcesz.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania Zadzwoń do i niej i spytaj, czy w ogóle chce, żebyś była na tym ślubie. Powiedz na spokojnie to, co tu nam napisałaś, bez agresji, serio, bo po co zaogniać sytuację. Jak nie będziesz widziała z jej strony jakichś większych chęci to powiedz, że z racji waszych relacji, a w zasadzie ich braku, dziękujesz za zaproszenie, ale Cię nie będzie ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie uważasz że będziesz się dobrze bawić, nie idź.
Jak piłem, to kochałem wesela. W żadnej innej sytuacji nie udało mi się wlewać w siebie takich ilości alkoholu, jak na weselu i nie paść. A wiadomo że w pewnym stanie każda impreza staje się zajebista.
A trochę poważniej. Byłem na weselach gdzie było zaproszonych 300 osób, a nie przyszła nawet połowa. Młodzi pod presją starych zapraszali ludzi, których w życiu
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: może napisz do niej dlaczego nie poinformowała Cię o ślubie kościelnym? To nie są zdrowe relacje siostry z siostrą... Jesteś ładniejsza od niej? Może odbiłaś jej chłopaka w przeszłości czy coś i żywi do Ciebie urazę? Jakiś powód musi być, trzy lata to niewielka różnica.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: na wesele możesz iść, w końcu poza nią będzie reszta rodziny i znajomych z którymi chyba masz dobre relacje, więc będziesz miała z kim się bawić. Druga kwestia to to dlaczego ona tak Ciebie traktuje? Może pod wpływem alkoholu rozwiąże się jej język...
  • Odpowiedz
Jednak później rozpoczęła się cała pandemia i przełożyła swój ślub. Właściwie to nie dostałam nawet oficjalnego info, tylko dowiedziałam się z drugiej ręki.

Tymczasem wczoraj usłyszałam od dalekiej cioci że ślub jest za miesiąc! Ja nadal nie dostałam żadnej informacji o tym! Nawet nie wiem którego on jest XD


@AnonimoweMirkoWyznania: Czyli nie zostałaś zaproszona, nie masz już problemu.

Jeśli bardzo chce ci się wysilać to idź w pierwszym terminie ślubu tam,
  • Odpowiedz