Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Zwracam się do was z uprzejmą prośbą o info jak działa #netflix z połączeniem z #vpn.

Dokładnie chodzi mi o fakt, czy jesteście w stanie oglądać content ograniczony wyłącznie do jednego kraju. Na przykład, film "Booksmart" jest dostępny wyłącznie we Francji, a "Chinese Puzzle" jest dospeny wyłącznie w Hiszpanii.

Ja miałem styczność z dwoma kontami netflix. Jedno stworzone w Polsce a drugie w Hiszpanii. Mimo przełączania się poprzez vpn do serwera francuskiego czy hiszpańskiego, nadal nie mogę oglądać wyżej wymienionych produkcji.
Pisałem nawet z jednym gościem na reddit na ten temat. On stworzył swoje konto na Florydzie, płaci za dwa serwery (Canada i UK), i łącząc się przez serwer francuski może oglądać Booksmart.

Jak to wygląda u was? Gdzie stworzyliście konto i czy możecie obejrzeć te filmy?

Taguje też #windscribe bo z takiego vpn korzystam. Place za wersję pro, a w wersji darmowej serwer francuski jest dostępny wiec nawet jak nie płacisz to możesz sprawdzić.

Z góry dzięki za informację.

Ta wiedza jest dość istotna ponieważ nie wiem czy Netflix robi problem i ogranicza o wiele bardziej dostęp do contentu osobom z UE czy nie. W chwili obecnej taka jest moja teoria, bo skoro w stanach tego typu trik działa, a mi na dwóch kontach stworzonych w UE to nie działa, to coś jest nie tak.
  • 2
@misiek735: przy połączeniu z kraju w EU przez pewien (niestety nieokreślony) czas masz dostęp do treści z głównego kraju. Przełączenie z powrotem też trwa.

Cytat ze strony Netflix:

Jeśli będziesz w podróży przez dłuższy czas lub wybierzesz się do kraju znajdującego się poza Unią Europejską, dostępne opcje mogą ulec zmianie. W przypadku krajów unijnych przez określony czas zapewniamy Ci dostęp do takiego samego katalogu, jaki znasz ze swojego kraju. Gdy ten
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@darkfence: czyli rozumiem że mam się połączyć do Netflixa przez serwer francuski i czekać na ich reakcje?

Gość z reddita o którym pisałem jest w stanie widzieć nową bibliotekę od razu po zmianie serwera.