Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jaki jest teraz najlepszy sposób na zakup nowego (lub w miarę nowego), przyzwoitego auta dla osoby, która nie ma działalności? Biorąc pod uwagę, że w miarę przyzwoita konfiguracja kosztuje te 100k, to, nawet jeśli kogoś stać, wyrzucanie 100k oszczędności wydaje się trochę niepoważne.

Analizował ktoś ostatnio temat? Warto kupować za gotówkę? A może lepiej jakiś leasing konsumencki lub w ogóle najem długoterminowy i nie kupować wcale? Alternatywą zawsze jest zakup jakiegoś 2-3 latka, ale po pierwsze to zawsze loteria, a po drugie wydaje mi się, że poniżej 50k i tak się nic z takiej półki nie znajdzie

#pytanie #samochody #kredyt #finanse
  • 13
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: 50/50 albo system który widuję u wielu znajomych, czyli kredyt na 50% wartości pojazdu, żeby nie ruszać zbyt dużej części oszczędności. A jeden znajomy wziął leasing konsumencki i sobie chwali.
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: zależy od wielu czynników:
- ile będziesz jeździł tym samochodem rocznie kilometrów i gdzie?
- jak długo planujesz go eksploatować?

Jeśli chcesz zmienić samochód po 2-3 latach i w tym czasie przejedzie 30-50tys km to drugi właściciel będzie Ci bardzo wdzięczny. Jeśli natomiast planujesz eksploatować auto przez 10 lat i w tym czasie zrobisz nim 300-400tys km to nówka jest dobra opcją;-). Ja zawsze się zastanawiam kto sprzedaje auto nowe
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: Zakup 2-3 latka z polskiego salonu od pierwszego wlasciciela generalnie nie jest loteria. Praktykuje od jakiegos czasu, jestem mega zadowolony z autem NIGDY probleomw zadnych nie mialem, a moj wewnetrzny zyd jest uspokojny bo mam w miare swieze auto za 1/3 wartosci. Polecam
  • Odpowiedz
@bigger: utrata wartości auta to średnio 30-40% po 3 latach. Mam na myśli najpopularniejsze segmenty. Piszesz raczej bzdury o zakupie za 1/3 - taką część ceny nowego możesz zaoszczędzić.
  • Odpowiedz
@michal7: bzdury? No ciekawe. Ile takich nowych i 2-3letnich aut kupiles? Bo ja sporo. A Ty na pewno nie, bo bys bzdur nie pisal. 20-30% to masz praktycznie utraty juz po wyjezdzie z salonu.

Moj obecny samochod kosztowal katalogowo jakos ponad 200k. Dokladnie nie pamietam - musialbym faktury poszukac. Kupilem go od pierwszego wlasciciela. Jesli chodzi o wiek to mial troche ponad 3 lata, a jesli chodzi o date rejestracji to
  • Odpowiedz
I co teraz? Kto ma racje? Ja , ktory robil to sporo razy i ktory wlasnie patrzy na samochod, ktory w momencie zakupu mial ~3 lata i kosztowal 1/3 wartosci katalogowej czy Ty, ktory tego nigdy nie robil i klawiszuje bzdety w Internetach?( ͡ ͜ʖ ͡)


@bigger: XD
  • Odpowiedz
@bigger: Spoko, szanuję, odkupujesz auta bezpośrednio od salonu samochodowego. Zakładam, że masz lepsze dojścia niż przeciętny gość z ulicy. Ale pokaż mi gdziekolwiek aukcję/ofertę/cokolwiek auta osobowego, krajowego, mającego 3 lata i za 1/3 wartości nowego. Serio, w polskim internecie są setki tysięcy ofert, to chyba nie powinno być trudne jeśli to prawda.
  • Odpowiedz
  • 0
@spidos no co zrobić?¯_(ツ)_/¯

Mógłbym poprostu go wysmiac i napisać że #!$%@? głupoty. Wciąż miałbym rację, ale chyba nie o to chodzi. Uważam że na tym portalu pomimo ścieku, gowniarzy i trolli jest sporo wartościowego contentu i użytkowników. Jak się ma odrobinę mózgu i zacięcie to można się sporo ciekawego dowiedzieć.

@michal7 no i nie jest. Tylko takie auta schodzą generalnie dość szybko. BMW o którym mówię miałem z rak prywatnych A
  • Odpowiedz