Wpis z mikrobloga

Czy w serwisie Huawei naprawia mi telefon bez dowodu zakupu? Po numerze IMEI sprawdziłem że jest ważna gwarancja do 29.06 jeszcze a trzeszczy głośnik w telefonie kupionym na Alledrogo, który na aukcji przedstawiony był jako stan idealny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#huawei #allegro #telefony #smartfon
  • 6
  • Odpowiedz
@jtomek1: Praktycznie nigdy nie da się bez dowodu zakupu, taka jest idea serwisów gwarancyjnych sprzętu, liczą tylko na to, że zgubisz ten świstek papieru zwany paragonem, żeby odmówić ci naprawy. Kij z tym, że mogą mieć ten telefon w 10 bazach danych i mogą zidentyfikować go na kilka różnych sposobów.
  • Odpowiedz
@jtomek1
@FanWichury
@Catmmando
Akurat Huawei (podobnie jak Apple) nie wymaga dowodu zakupu jeśli uda im się namierzyć telefon w bazie. Zależy to oczywiście od konkretnego serwisu autoryzowanego ale w praktyce prawie nigdy nie pokazujesz dowodu zakupu.
Warto spróbować.
  • Odpowiedz
@albert107: konsultant Huawei napisał mi że zależy od serwisu, że nie jest konieczne posiadanie potwierdzenia zakupu ale ze to zależy od serwisu. Dziwna polityka. Zaraz będę próbował dzwonić do nich do serwisu w pobliskiej miejscowości.
  • Odpowiedz
@jtomek1: tylko jakbyco, mów że zgubiłeś paragon, jak powiesz że kupione z allegro to ci odmówią jeszcze z tytułu, że gwarancja jest dawana tylko oryginalnemu właścicielowi (widziałem takie zapisy w warunkach gwarancji)
  • Odpowiedz