Wpis z mikrobloga

@Enzi: nie pobiera poza obowiązkowymi. Podatek amerykański pobiera, bo to jest narzucone z góry przy wypłacie. Z polskim czy jakims innym odpowiednikiem US rozliczasz się sam.
@JesusOfSuburbia: ok, teraz powinno działać. W tym trading 212 w ogóle jakieś opłaty są? Czytam teraz i coś piszą, że za przewalutowanie i wpłaty się płaci, plus podatek 0.5% u źródła (regulacje UK) - możesz to potwierdzić?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@John117: ale te pół procenta to tylko i wyłącznie na akcjach notowanych w Londynie, tzw. stamp duty tax czy coś takiego. Przewalutowanie to chyba taki sam kurs jak przy Revolucie, ale tego do końca nie wiem, bo ja jako, że kupuje akcje amerykańskie to mam konto w dolarach i przewalutowuje sobie złotówki na dolary w Revolucie i wpłacam na Trading 212, z tego co czytałem to chyba na Degiro są gorsze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@John117: nie, Revolut ma politykę, że nie pozwala wpłacać hajsu kartą na żadnych brokerów, ale bardzo łatwo to obejść - wystarczy dodać kartę Revoluta do Google Pay i na Trading 212 można wpłacić używając Google Pay. Żadnych prowizji i opłat, testowałem z cztery dni temu na całkiem dużej kwocie.