Wpis z mikrobloga

Witam,
Pewnego razu do mojego ojca przyszedł jakiś młody Pan i się przedstawił że jest z energetyki. Mój staruszek myślał że to przedstawiciel PGE (dotychczasowe dostawcy prądu). Młody gość coś mojemu tacie wkręcił, że dzięki podpisaniu tej umowy będzie płacić mniej za prąd. A mój genialny stary podpisuje wszystko bez czytania, bo mu zaufał. Cwaniaczek zobaczywszy, że mój ojciec podpisał umowę ulotnił się jak mgła. Nie zostawiając za sobą żadnej umowy. Kompletnie nic. Mój stary zadowolony że w końcu będzie płacić mniej dostaje po miesiącu mocnego sierpowego po otwarciu skrzynki na listy. W skrzynce znajdują się rachunki na dwa lata niejakiej firmy E2 Energia. Obliczyli sobie nie wiadomo jak rachunki za przyszłe dwa lata.

Nie dość, że ojciec musi płacić rachunki za energię z PGE to dostał dodatkowo do spłaty za każdy miesiąc 50 zl za E2 energia.
Ja dzwoniąc na infolinię firmy E2 chciałem to jakoś rozwiązać, po prostu się czegoś dowiedzieć. Okazało się że mój stary podpisał umowę na 5 lat!

3 czerwca 2020r. mój ojciec dostał SMSa że:
"E2 Energia nie będzie Państwa sprzedawca energii i gazu. Prosimy o PILNY wybór nowego sprzedawcy.

Mój stary znowu zadowolony. Po 3 latach męczarni z E2 poleciał od razu do PGE podpisać nową umowę.
Dzisiaj (8 czerwca) akurat przyszły kolejne rachunki za następne 12 miesięcy z E2 Energia.
Mój stary płacze z nerwów i popija browcem bo nie wie co robić.

Jak myślicie Mirki, mój ojciec powinien dalej opłacać te dodatkowe rachunki z E2 i czekać aż mu odetną prąd?
Bo ja nie wiem jak mu pomóc.

Pozdrawiam

#energetyka #e2 #komornik #zlodzieje #oszukujo
#energia #prawo #pge
  • 5
@Cisekx5: Kosztowna nauczka na przyszłość - a wystarczy zapamiętać sobie, że jak ktoś do was dzwoni albo tym bardziej przychodzi osobiście, to w 99 a może nawet więcej na 100 przypadków przychodzi w celu wydymania was na kasę.

Można próbować wypowiedzieć umowę, ale zapewne są w niej zapisane jakieś kary za wypowiedzenie. Przydałoby się jakoś wyciągnąć od nich tę umowę.
E2 Energia


@Cisekx5: @Snaken: Poszukałem na szybko w sieci.
2 rzeczy do zapoznania się:
1. oficjalna strona z komunikatem
https://e2energia.pl/
2. Zalinkowana na tejże stronie jakże ciekawa decyzja Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
https://e2energia.pl/pliki2/2019-11-29-decyzja-UOKIK-E2-energia.pdf
Ja to sobie wyobrażam tak, że spółka została zmuszona do poniesienia odpowiedzialności za nieuczciwe praktyki, wypompowała się z kasy i ucieka w upadłość.
Ja bym im nie zapłacił złamanego grosza z żadnego tytułu.
A decyzję trzeba