Wpis z mikrobloga

Silikon i duża szpara. Mireczki wspomóżcie. Zamontowałem podobny do tego na zdjęciu brodzik z siedziskiem w domku weekendowym. Ściany okropnie nie trzymają kąta i jest duża szczelina do zasilikonowania. W najgorszym miejscu nawet 14mm. Myślalem o taśmach uszczelniających ale nie ułatwia sprawy fakt że do uszczelnienia nie jest linia prosta tyloko brodzik do rogu "rośnie" jak na fotce. Pomysły czym to zatentegować? Help.

#budujzwykopem #remontujzwykopem #remont #lazienka #silikon #budowa #budowadomu
follow_me - Silikon i duża szpara. Mireczki wspomóżcie. Zamontowałem podobny do tego ...

źródło: comment_1591560422qmz7o1oTcooT3KU8WSMkEu.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • 0
@ksiak no wiesz. Szczelina jest głęboka na głebokośc brodzika w tym wypadku. Chyba fakt że klej to jest to jest plus (mowa o soudal fix all) Bo nie spłynie na dół tylko sklei brodzik. A gorę przykryję silikonem. Ale zrobię jeszcze recon nt tych taśm uszczelniających
  • Odpowiedz
@follow_me ew trochę kurzu
Ja bym zarysował górę brodzika dobrze wymierzył na jaką długość zrobić cięcie zmierzył szerokość brodzika i diaksem wycial płytkę i majzlem skuł klej pod nią
Płytka na pewnie z 7mm a klej z 5mm
Wtedy dostaniesz sobie ładnie Brodzik i dasz cienko silikonu maskując cięcie

Z doświadczenia wiem że jak #!$%@? za dużo silikonu to moment go szlak trafi
  • Odpowiedz
  • 0
@Heninger dlatego tutaj polecają ten uszczelniacz z sikaflexu - brzmi to rozsądnie. A silikon tylko na górę na wykonczenie.
Nie mogę kuć bo brodzik i kabina już zmontowana
  • Odpowiedz
@Heninger: @ksiak: @Mirekzkolega: Dzwoniłem do producenta do Sikaflex do działu doradztwa. Generalnie silikon nawet po uszczelnieniu nie zda egzaminu gdyż ma bardzo duży skurcz. Zalecili zastosowanie tylko samego Silkaflex 11FC. Jak sczernieje (po ok. 10 latach, o ile - zależy od warunków). To usunąć i nałożyć nowy. Także idę w tę stronę.
  • Odpowiedz