Wpis z mikrobloga

Przez ostatnie +- 2 tygodnie, cały zachodni świat żyje protestami w USA. Nawet nie szukając informacji o nich (jak w moim przypadku), nie da się ich ominąć. Nie jestem od tego aby wskazywać kto jest winny obecnej sytuacji tam a kto nie, kto powinien pójść siedzieć a kto przepraszać za co. Ale niemożebnie #!$%@? mnie wręcz jedna sprawa:

Wmawianie mi, iż tylko dlatego że mam taki a nie inny poziom melaniny w skórze jestem jakoby "winny" temu że ludzie z podobnym poziomem melaniny zachowywali się jak bestie w stosunku do ludzi czarnoskórych. Moi przodkowie nigdy nie posiadali niewolników, nie byli źli dla innych narodowości, byli prawdopodobnie zwykłymi chłopami żyjącymi z dnia na dzień.

Dlaczego więc, z jakiegokolwiek powodu, mam czuć się winny czemuś co jacyś niespokrewnieni ze mną ludzie uczynili kilkaset lat wstecz? To jest absurd na równi z wiarą w płaską ziemię. Poglądowo jestem gdzieś po stronie lewica, a więc niby #neuropa :v W pełni popieram wszelkie mniejszości, czy to #lgbt czy #blacklivesmatter w walce o swoje prawa gdy są one łamane. Ale tak jak popieram ich cel, tak potępiam sposób w jaki do niego chcą dojść.

Nigdy przed nikim nie klękałem, i nie będę tego robił. Ani przed bogiem, ani przed prezydentem, ani tym bardziej przed bandą rozwrzeszczonych baranów, uważających że powinienem się przed kimś kajać tylko dlatego że urodziłem się z takim a nie innym kolorem skóry.

Jeśli moje podejście to rasizm, to widocznie rasistą pozostanę.

#usa #protest #przemyslenia #przemysleniazdupy
  • 12
@Zoriuszka: Myślę, że sporo neuropków by się pod tym podpisało. Dla mnie to jakiś absurd, takie przepraszanie w imieniu swoich przodków.
Śmieszy mnie to tak samo jak prawaki, którzy uważają, że młodzi Niemcy powinni nas przepraszać za wojnę. xD

Trzeba mieć swoją godność, ale to nie zmienia faktu, że szambo jakie wywaliło na wykopie po tych protestach jest czymś co będę potępiał.
Rasizm rodzi rasizm i zamiast być rasistą trzeba potępiać
@CzajnikZniszczenia: Ciekawe że roszczenia zawsze muszą być od Niemiec ale nigdy od Rosji. Tak jakby sporo ludzi zapomniało o udziale ruskich w wojnie i fakcie że wyzyskiwali nas gospodarczo przez 50 lat. Ale nie, od nich nie trzeba żadnych reperacji, tylko od Niemców. Naprawdę mnie to fascynuje.
Moi przodkowie nigdy nie posiadali niewolników, nie byli źli dla innych narodowości,


@Zoriuszka: A dla Żydów? Znasz historię swojej rodziny?

Młodzi Niemcy powinni po prostu oddać wszystko co ukradli a dostali w spadku po dziadkach. No i za zniszczenia też powinni zapłacić.


@Felix112: Niestety ani Niemcy ani Polacy nie garną się do oddania co ukradli( ͡° ʖ̯ ͡°)
@CynicznyMarksista a czemu mieliby być źli dla Żydów ? Rozumiem że przeciętny Polak pakował ich do pociągu do Auschwitz. Członkowie mojej rodziny też tam ginęli . Ja znam historię swoich przodków . Byli białymi chłopami, jedyne co ktoś z nich mógłby mieć na sumieniu to rabacja chłopska gdzie atakowali polską szlachtę jak wiesz.
@Zoriuszka: tylko debil nazwie takie podejście rasizmem. #!$%@? mnie tylko to, że na podstawie ostatnich wydarzeń połowa wykopu się zesrała i zaczęła spamować postami "patrzcie, to czarni, oni czekali na pretekst żeby się nakraść! Taka jest ich natura!". Firma popiera protesty? Jakiś chłop wyjedzie z tekstem, że ta firma demonizuje białego człowieka i każe czuć się winnym za to co się dzieje (był taki post). Bo przecież wiadomo, że jak powiem
@CynicznyMarksista: A co takiego Polacy ukradli Żydom? Przecież to Polacy spieprzali do Ameryki, czy Francji, po tym jak Żydzi sprzedawali ich Rosjanom, że brali udział w powstaniach i później przejmowali ich całe majątki a nawet nazwiska. Polacy Żydów nie okradli. Niech się zgłoszą do Niemców po swoje zniszczone majątki. Po za tym często były to majątki obciążone hipoteką, ale oczywiście w drugą stronę to już nie działa.
Niech się zgłoszą do Niemców po swoje zniszczone majątki


@Felix112: Ale to w Polsce leży ziemia. Ale za zniszczenia oczywiście należy się od Niemców.

Żydzi sprzedawali ich Rosjanom, że brali udział w powstaniach i później przejmowali ich całe majątki a nawet nazwiska.


@Felix112: Ma pan dowód że odbyło się to na masową skalę( ͡° ͜ʖ ͡°)?
@CynicznyMarksista: Tak, ziemia, która najczęściej właśnie nie należała do samych Żydów. Oni często byli właścicielami tylko samych budynków. Na masową skalę Polacy są okradani od wielu lat. Zresztą jaki jest w ogóle obecnie klucz, na podstawie którego można uznać że ktoś jest Żydem? W mojej rodzinie miałem ludzi których uznano za Żydów i przypisano do ofiar WWII a nimi nie byli. Schemat działania pewnych grup ideologicznych jest taki sam od co