Wpis z mikrobloga

Zmieniałem jakieś 400 plików z *.eps na *.png za pomocą IrfranView i teraz Photoshop nie rozpoznaje przezroczystego tła u mniej więcej połowy tych plików (wyświetla czarne tło). Co może być przyczyną? W Figmie wszystkie pliki wyglądają jak trzeba.

#photoshop
  • 9
@spwasch: Probowałem tak i tak.

Teraz mam PS jako domyślny dla PNG, dwuklik na jeden plik i wszystko OK, dwuklik na drugi i lipa. Zostało mi 188 plików z czarnym tłem.
@Rowley: Nie wiem na jakim PS pracujesz ale przynajmniej do CS6 szalał z tym czarnym tłem. Pomagało otwieranie pliku z menu. Tu chyba irfan zaszalał. Spróbuj otworzyć eps bezpośrednio w PS.
Z ustawieniami irfana niestety Ci nie pomogę. Operuję wyłącznie na pakiecie Adobe i na ogół wektory wklejam w PS bezpośrednio z AI. Do importu wielu plików są wtyczki. Zarówno do PS jak AI. Nie powiem Ci jednak jak się nazywają bo nie ma mnie w domu ale szybki gugiel z pewnością da radę.
Po co Ci png jak masz eps? Zapisz jako svg. Bitmapy to przeszłość.
@spwasch: ok, dzięki - spróbuję to obejść otwierając eps bezpośrednio w Photoshopie tak by program pozmieniał pliki na PNG bez mojego klikania przy każdym otwarciu. Na pewno znajdę jakieś ustawienia albo wtyczkę jak piszesz.

Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie xD klient potrzebuje PNG na aplikację mobilną i mimo że się nie znam to na mnie trafiło xD