Wpis z mikrobloga

Ktoś tu kiedyś wysyłał paczki z #uk do #polska ? Mam bilet 2 lipca na powrót ale postanowiłem wysłać bagaże kurierem, nie jestem pewien jak to ma za to wyglądać. Widziałem oferty kurierem DPD ale co mam właściwie zrobić? XD

Wymagają aby bagaż był zapakowany w karton, ale skąd ja wezmę taki wielki karton i gdzie mam zostawić paczke itp.?

Ktoś coś?

#emigracja
  • 18
@WarzywnyPogromiciel: popytaj w sklepach o kartony. Jak masz pl sklep w okolicy to może ci zostawią. W dpd masz limit max 300 cm łącznej długości i 30 kg wagi na paczkę. Musisz znać wymiary i wagę paczek zanim wypełniasz formularz online. Umawiasz kuriera na dany dzień i przyjedzie gdzieś między 8-17. Niestety depot są jeszcze póki co zamknięte (wirus) więc nie można samemu paczki do nich podrzucić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WarzywnyPogromiciel: używam od kilku lat paczkidopolski.eu. Zazwyczaj kuriera dpd. W zależności od wielkości paczki albo zanosisz ją do punktu drop off albo kurier odbiera z domu. Limit 31.5kg. Karton to zawsze największy problem, trzeba mieć wytrzymały, bo paczka przychodzi mocno zmęczona, dlatego polecam minimum 5-warstwowy. Koszt takiej dużej paczki to niecałe £20. Musisz ją naprawdę solidnie zapakować.