Wpis z mikrobloga

Witajcie ludziska! Potrzebuje pomocy z podłączeniem oculus questa do PC. Posiadam kabel który rzekomo miał działać w 100% z questem ale dupa i nie działa (zrywa) :( Obstawiam że problemem może być długość kabla 5m i zbyt słaby port USB w kompie. Kabel podpinany pod złącze USB A z tyłu kompa, płyta główna Msi Tomahawk Max B450. Uratuje mnie jakiś przedłużacz aktywny? Co polecacie i co jeszcze wypróbować? Ogólnie niby działa ale rozłącza w losowych momentach :(

#pcmasterrace #oculusquest #oculus #vr #komputery
  • 15
@Sierran: Ja robie jeszcze tak że wyłączam i włączam kompa a potem questa tak samo, po odpaleniu linka gre co mi daje gwarancje że nie wisi coś niedomknięte w systemie.

Bez tego potrafi mi sie quest nie dogadać ze steamem i jak zamkne gre to myśli że mam odpaloną albo inny cyrk typu gra odpalona na kompie a w goglach zamykanie.

Pamiętaj że link to beta i działa jak chce
@suqmadiq2ama: Racja. Tylko tak czytam opinie że ludzie całego HL: Alyx na Quescie bez problemu ukończyli a ja co 20 minut mam dramat () Myślałem jeszcze nad zakupem przejściówki z USB C na USB A lub zakupie huba USB z zewnętrznym zasilaniem.
@Sierran: Zasilanie nic Ci nie da, quest ma własne, zasilanie rozwiązuje problem jak masz stery do symulatora czy coś co żre za dużo prądu z usb

Bardziej zobacz czy nie masz zakłóceń - kabel rozprostowany bez bliskości elektryki.

Na moje to może być po prostu wadliwy kabel albo wtyczka co przerywa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sierran: odpal sobie te testowe działanie z USB2.0 też (chyba że juz wyszlo z testow, nie wiem, bo nie mam Questa) i sprawdź jak działa na tym kablu który dostałeś z HMDkiem do jego ładowania.
@Jotu: Właśnie to chyba jeszcze nie wyszło.
@Raffael: Coś tak czuje że pewnego dnia powiem sobie dość i kupię Virtual Desktop.. I tak zakładam że może to być słaby port w kompie który nie uciąga kabla 5m... A soft mam najnowszy więc pewnie v17 ale na poprzednim i tak było to samo ()
@Sierran: Hmm, komentarze w większości pozytywne. Ja używałem 3m kabla Hama z portem USB 3.0 (Gen 1) na wersji 15 firmware i nie było żadnego problemu (poza dyskomfortem grania na kablu). Nie wiem czy jest sens dokupywać przedłużacz aktywny jak możesz grać po WiFi ( ͡ ͜ʖ ͡)