Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#xiaomi #redminote9 #huawei #honor #samsung #motorola

Mam do wyboru:
- Kupić Redmi Note 9 Pro z Chin za 910 zł.
- Lub co innego za 1200 zł z Polski (mogę sobie odliczyć VAT).

Jest coś lepszego od RN9Pro za taką cenę? Zależy mi głównie na aparacie i płynności działania zwykłych aplikacji.

Odpadają:
- Mi9t bo ma wysuwany aparat selfie,
- te z MediaTeckiem (np. RN8Pro),
- te które nie mają Google Play (np. niektóre Huawei).
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mk321: myślę, że troszkę niepotrzebnie się ludzie do MediaTeka uprzedzają. Ja na przykład nie widzę nic złego w tym 90T z RN8P. Wyniki w testach ma na poziomie S720G. Dodatkowo chyba lepiej wypada aparat w porównaniu do RN9P. Gdybym miał wybierać, to, tak mi się wydaje, XRN8P jest najlepszym dostępnym telefonem że współczynnikiem cena=jakość. Na Ali go chyba w granicach 800zl widziałem. Jak ktoś ma jeszcze jakieś kupony, to już w
@mk321: Za niewiele więcej ( 1350 FV23) jest Mi Mix 3 5G z ekranem Amoled. W płynności działania nie ma konkurencji poniżej 2000 zl, aparat też bardzo dobry dzięki OIS. Warto rozważyć jak dual-sim nie jest istotny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zielony34: z MediaTekiem nie chodzi o wydajność (bo tą ma lepszą nawet RN8Pro od RN9Pro, w grach wypada lepiej). Bardziej chodzi mi o wsparcie. Już nieraz przejechałem się na tym, że kupiłem sprzęt z podzespołami niby szybszymi, a mniej wspieranymi (kiedyś Radeon zamiast GeForce, teraz są niby szybsze procki AMD zamiast Intela, a tutaj MediaTek zamiast Snapdragona).
Rzeczywiście w recenzjach RN8Pro ma trochę lepszy aparat: https://youtu.be/qnxMyB3vMTQ
Z A na tym mi
Może to tylko wina softu i z czasem będzie lepiej?


@mk321: Nie będzie. Xiaomi raczej nie wypuszcza aktualizacji do swoich aparatów...

MIUI


@mk321: do apek systemowych wciąz mam aktualizacje, a wersję MIUI 11. Redmi Note 4.

Bardziej chodzi mi o wsparcie.


@mk321: raczej wątpię, że wsparcie będzie dla MediaTeka gorsze. Kiedyś z grami był problem, po prostu była mniejsza optymalizacja dla MediaTeków. Teraz jest dużo lepiej.

Jeśli chodzi o
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zielony34: tak, RN9Pro ma obsługę kart pamięci i dual SIM. Na karcie pamięci mi bardzo zależy. Jako ciekawostka, RN9Pro ma niespotykane, że można mieć 2x SIM i kartę pamięci jednocześnie, a nie jak w innych, że SIM i albo drugą SIM albo kartę pamięci. Chociaż mi i tak to niepotrzebne, bo nie korzystam z dwóch SIM.

A co sądzisz o Honor P20 Pro? Jest obecnie za 1540 zł (z Amazona więc