Wpis z mikrobloga

Witam mam pytanie dotyczące minimalnego wynagrodzenia.Jestem zatrudniony na umowie o pracę.Dzis dostałem tak zwane porozumienie z którego wynika,że moja pensja została obniżona o 20% poniżej najniższej krajowej czyli 2080zł brutto przy zachowaniu pełnego etatu.Czy taka praktyka jest zgodna z prawem czy mój pracodawca to janusz próbujący oszukać pracowników.
#koronawirus #praca
  • 9
@Freey: Z jednej firmy się usunąłem teraz pracuje w takiej gdzie pracodawca zabral nam parę godzin etatu (-150zl)
To zrozumiałe bo ludzie rzadziej obroty robią. Jak by miał nam ktokolwiek zabrać 20% kasy i zostawić pełny etat to godząc się na to jest brakiem szacunku do siebie
@Freey no właśnie zrozumiałbym obniżenie czasu pracy o 20% i wtedy logiczne,że mniej bym zarobił ale w takiej sytuacji dostanę na rękę trochę ponad 1500zl a cały etat muszę pracować
@taktoto no własnie dobrze przeczytałem niestety 80% wypłaty przy pełnym etacie.Nie wiem czy prawo sie zmienilo w ostatnich dniach ale bylo 2600 brutto minimalna krajowa a ja mam zarabiać 2080 brutto tak wynika z tego zapisu