Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Hej, chciałem zacząć swoją przygodę z inwestycją w ETFy, ale nie wiem do jakiego brokera uderzyć. Mieszkam w UK więc mBank odpada. Widziałem że sporo z Was używa Degiro, trading212. Zastanawiałem się też nad Exante albo Vanguard.
Możecie coś doradzić, podpowiedzieć, moze używacie jeszcze czegoś innego, jak to potem wygląda z podatkami w UK?

#gielda #etf
  • 5
@kemil85: ja odpalam #exante właśnie, poza tym mam wspomniany trading212, ma mniejszą ofertę ale świetną apkę. exante wydaje mi się bardziej legitne do trzymania większej kasy, ale to wyjdzie w praniu, mają z kolei dużą kwotę wejścia (10k eur). na trading212 jak czegoś konkretnego szukam to często nie ma, ale ostatnio ok 300 nowych spółek dodali (mają 2.4k spółek, 400 etf). do degiro jest spora kolejka, więc zacznij zakładanie konta od
@kemil85: trading212 ma tę spoko opcję, ze jak czegoś nie ma i jest z rynków obslugiwanych przez UK czy US, czy DE na ogół wystarczy napisać do supportu i dodają w ciągu kilku dni. Co do bezpieczeństwa - regulowany przez FCA, więc środki chronione tak samo jak w banku ( do tego skoro mieszkasz w uk - możesz u nich założyć konto ISA ( do rejestracji jest potrzebny NIN), co ma