Wpis z mikrobloga

zawsze uganiasz się za tym aby być kimś coś osiągnąć?
Czekasz na mężczyznę lub kobietę abyt twoje życie zmieniło sens?
Ułożony w twojej głowie scenariusz, umysł tworzy fikcyjny obraz to pasmo samych cierpień.
Zacznij żyć, prawdziwa przemiana zdarza się rzadko. Czy raduje Cię śpiew ptaków? Zachwycasz się rosnącymi kwiatkami przy drodze? nie bo wpojone schematy zachowań nie nauczyły Cię żyć tylko myśleć o przeszłości i przyszłości.
Tylko teraz jedynie teraz.
  • 9
  • Odpowiedz
@LucaBrasi_sleeps-with-the-fishes: Calkowite wyzbycie sie ego w spoleczenstwie jest niemozliwe. Ja umiem calkowicie wylaczac myslenie na kilkadziesiat minut i to pomaga, latwo odrzucam natretne mysli i jestem ich swiadom. Nie umiem jednak odciac sie od emocji, musze przeczytac ksiazke raz jeszcze i wyciagnac cos nowego.
  • Odpowiedz
@LucaBrasi_sleeps-with-the-fishes: Tolle mi wystarczyl, czytalem potem Fromma (o sztuce istnienia, miec czy byc) i Freuda (wprowadzenie do psychoanalizy), ale to troche co innego. Generalnie im wiecej czytasz ksiazek tym lepiej. Nie ze wszystkim co przeczytasz musisz sie zgodzic, ale umacniasz i rozszerzasz swoje poglady, czasami zmieniasz. Czytanie ksiazek to karmienie podswiadomosci, potem do swiadomosci trafiaja lepsze mysli. Czy zastanawiales sie dlaczego w twojej glowie pojawiaja sie takie, a nie inne
  • Odpowiedz