Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AndroidAndrew: co nie znaczy, że nie możesz wziąć roweru. Jeśli masz go ze sobą pamiętaj o opłacie za przewóz roweru, ustawieniu go w przedsionku pierwszego lub ostatniego wagonu skrajnie względem składu, oraz o posiadaniu miejscówki na przejazd żeby nie zapłacić opłaty dodatkowej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pociongowy: głównie o pociągach intercity. Tych co w rozkładzie plakatowym nie ma symbolu rowerów czyli w składach gdzie na tarasie są łączone/dzielone wagony i nie ma specjalnego przedziału z hakami. Na taki pociąg chociaż ze złości się pęknie to nie kupisz biletu na rower w kasie czy przez internet.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ramone: rozumiem juz Twoja odpowiedź i wiem skąd ona się wzięła, też do tego dotarłem, a faktycznie wcześniej rozumiałem inaczej regulamin. Nie mniej jednak w odpowiedzi z 13 maja 2013 roku jest wskazane, że przewoźnik udostępnia taką możliwość w każdym pociągu TLK w pierwszym lub ostatnim przedsionku nawet jeśli nie jest przystosowany do przewozu rowerów.
Pociongowy - @Ramone: rozumiem juz Twoja odpowiedź i wiem skąd ona się wzięła, też do...

źródło: comment_1591394651qLMKghfgOAHDIGvp4kpDLx.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pociongowy: niewiele z tego rozumiem szczególnie jak się chce spać ( ͡º ͜ʖ͡º) Takie lanie wody. Jedynie z tego wywnioskowałem że osoba która kupi bilet bez miejscówki nie może kupić biletu na rower??? A mnie interesuje sprawa pociągu który na trasie jest łączony. Wtedy ostatni przedsionek staje się środkiem składu xD w kasie nie kupisz, w internecie nie. A konduktor ma prawo sprzedać bilet w tej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ramone: no właśnie też jestem zbity z tropu bo sam widzę często wiele osób z rowerami A nie do końca wiem jak ten przewóz się odbywa. Regulamin jest jaki jest, ta odpowiedź jest stara ale nie do końca i tak wiem co i jak... @Shishu - dowiaduj mi się tam ale już konkretnie jak to jest. Czy muszą być piktogramy, oznaczenie na rozkładzie itp czy każdy pociąg (poza EIP gdzie trzeba
Tak jak powiedział @gumpa_bobi Nie we wszystkich pociągach InterCity można przewieźć rower jest tez pare wyłączeń (np w 1 klasie, w wagonie sypialnym, lub w przedsionku ostatniego wagonu z miejscami do siedzenia gdzie dalej znajdują się wagony sypialne) ;-) wiec jak nie można kupić biletu w internecie to raczej w pociągu nie można przewieźć roweru ()
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Duchpuszczy: po pierwsze primo: czy Twój Nick był inspirowany tym słynnym wspaniałym alkoholem ze wschodu?
Po drugie: to słowo raczej odnośnie przewozu roweru ma tutaj znaczenie jednak.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Ramone: @Pociongowy: przewóz rowerów w ramach możliwości w ostatnim i pierwszym przedsionku w składzie pociągu jest możliwy za zgodą kierownika/konduktora przed wejściem na pokład pociągu. Wcześniej go nie kupisz, a idąc na pociąg musisz liczyć się z tym, że pociąg a) jest przeładowany i nikt nie ma obowiązku Cie wziąć b) jedzie już w nim dajmy na to 2 rowerzystów i też DK ma prawo odmówić przewozu c) nie ma