Wpis z mikrobloga

Elo mirki z #it , #hosting , #komputery nwm może #programowanie też mi coś powie xD

Robię swoją pierwszą stronkę internetową na "poważnie".
I teraz tak, jak #!$%@?łem wszystko z serwera i zostawiłem jeden plik, po wejściu na moją domenę przez przeglądarkę (powiedzmy cipciusie.pl) wyświetla mi sie struktura plików na serwerze (dobrze myślę że to FTP XD ? ).
I teraz tak: Wiadomo jak zaraz tam wrzuce jakiegoś index.html to po wejściu na moje cipciusie.pl będzie mi się już wyświetlać strona. ALE na pewno istenieje możliwośc aby taki "gośc" strony jakoś sobie wszedł do tego trybu FTP?
Czy tak powinno być XDD ?? Tak to działa? W końcu suma sumarum to będzie publiczna strona, a więc i publicznie wszystko będzie dostępne. No ale nie wiem... Niezbyt to elegancki, żeby ktoś sobie przeglądał pliki na moim serwerze. Jak to zablokować? Żeby pliki na serwerze nie były dostępne w browserze ftp ?
Pobierz o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o - Elo mirki z #it , #hosting , #komputery nwm moż...
źródło: comment_1591299982CW4KMv3PY5P6V0k2jQWV3J.jpg
  • 8
@o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o: Serwery www są wyposarzone w funkcję autoindex. Jeżeli otwierasz stronę w przeglądarce to w 99% przypadków poszukiwany jest plik index.html lub index.php. Jeżeli go nie ma a jest włączona funkcja autoindex to otrzymasz taki widok jak wkleiłeś. Nie ma w tym nic złego. Jeżeli nie chcesz dopuścić do listowania katalogu to dodajesz index lub wyłaczasz autoindex.
@sw69: Panie jakie tutoriale xD Wiem jak działa protokół HTTP, trochę siedzę w sieciach, ale nie grzebię w kodzie i jego plikach, żaden ze mnie programista, nawet ten zielony XD, więc nie wiem co i do której linijki kodu dodać, żeby włączyć określoną funkcję. Dlatego pytam miłych mirków co i jak, żeby teraz nie uczyć się html'a :D
Tylko pierwszy raz chce postawić stronę - konkretnie. Dlatego może zadaje jakieś podstawowe