Wpis z mikrobloga

przekierowałem krucjatę na mongołów, bo mi blokowali ekspansję, dostajemy ostry #!$%@? w bitwach, bo mongoł lata duzymi stackami a u nas totalny chaos, nawet sie nie dolaczaja jak są w poblizu a mongoł atakuje w górach ( ͡° ʖ̯ ͡°)
może jakoś dociągniemy ten warscore z bitew, póki co mongolska armia spadła z 90k do 50k

mam nadzieję, że nie ma żadnego limitu czasowego i papaj się nie podda
#ck2
notokdoomer - przekierowałem krucjatę na mongołów, bo mi blokowali ekspansję, dostaje...

źródło: comment_1591295390JZcqBtzC4ofjAj46QLrbDZ.jpg

Pobierz
  • 6
@not_ok_doomer: weź sobie wynajmij jakiś tani oddział najemników, najlepiej jakiś kumanów albo turków, żeby byli mobilni i lataj nimi po tyłach wroga. Główne wojska walczą ze sobą, a twoi najemnicy oblegają jakieś słabo bronione prowincje, żeby nabijać te +0,67% warscore za każdą.
Dobrym pomysłem jest też spróbowanie oblegania nimi stolicy i ziem przywódcy strony wroga (u ciebie szef złotej ordy) i liczenie na wzięcie do niewoli jego dzieci. Czasami AI kieruje
Witam serdecznie @not_ok_doomer:
Krucjata to jest wielka święta wojna i może zostać ona zakończona tylko w wyniku osiągnięcia celu - pokonania sił przeciwnika i podboju by prób procentowy wojny osiągnął 100%
Lub przegrana w wyniku poniesienia zbyt dużych strat wojsk atakujących.

Niema tu miejsca na żadne kompromisy typu status Quo.
Tak więc nie musisz się obawiać żadnego ograniczenia czasowego.
(No chyba, że wojna będzie trwała 100 lat i nie będzie w
maniek50005 - Witam serdecznie @notokdoomer: 
Krucjata to jest wielka święta wojna i...

źródło: comment_1591299364fZeCTHLdEdoQh4JgpBDw17.jpg

Pobierz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maniek50005:

Co do samych potyczek, to rzeczywiste wojska Złotej Ordy są liczne i prawdopodobnie mają ustrój nomadyczny


Tym "prawdopodobnie" to mnie zaintrygowałeś. Zdarza się żeby Mongołowie przeszli na inny ustrój?
@Mordechaj_: Tak, wystarczy że taki chan ma bardzo ogromne włości i część swojej domeny zawiera się na ziemiach feudalnych - wystarczy bu utracił swoją stolicę na ziemi bez posiadłości i będzie musiał ją przenieść - prawdopodobnie przeniesie ją na inne ziemie nomadyczne - ale gdyby utracił je wszystkie? to stolicą mianuje posiadłość feudalną - a wtedy z marszu przyjmuje feudalizm.

Można też wynaleźć jakiegoś pretendenta do tronu chana i nadać mu
Witam serdecznie @szwelx:
Zgadzam się, warto wynająć najemników, z tym żeby ich wykorzystać do latania po terenie Złotej ordy to już nie koniecznie.

Jeśli posiadają ustrój nomadyczny - to i tak większość ich prowincji jest pusta i mamy niewielki przyrost do war score, inna sprawa to będziemy musieli tam zostawić niewielki oddział by cały czas podtrzymywał okupację lub budowa posterunków po 20 złota sztuka

Jako, że są to puste prowincje i