Wpis z mikrobloga

Patrząc na to co się dzieje w #usa przypomniały mi się taśmy Morawieckiego. Kosmiczne nierówności społeczne, kryzys finansowy, ale wykopki oczywiście narracja taka sama jak na /pol/, tylko o murzynów tu chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Skończy się to zapewne wprowadzeniem UBI na wzór Hiszpanii #ekonomia

Kura, siedzą w tych, wiesz (...) Ci (...) bogaci Amerykanie, Żydzi, Niemcy, Angole, Szwajcarzy, nie? Siedzą w swoich głębokich fotelach. Mają nakumulowanego tego oczywiście kapitału tyle, że możesz ich tam w dupę pocałować. Jeszcze się prosisz o ten kapitał, nie? Oni oczywiście w tej swojej chciwości.. Ja cały czas tak patrzę na ten świat z punktu widzenia geo- i historycznego trochę i mi się wydaje, że popełniają błąd. Przepraszam (...) językiem Skidelsky'ego, nie dzieląc się.(....) Ale nie może być taki dysparytet(...)
  • 3
  • Odpowiedz
@BlackDave: UBI #!$%@? da.
Problemem nie jest brak pieniędzy. Problemem nie jest brak możliwości zarobienia pieniędzy.
Musiałyby być kompletne zmiany na wzór PRL, dzięki którym Polska obecnie wygląda jak wygląda(czyli zajebiście).
Bez tego to ukrywanie problemu, ale podoba mi się co robi duet Niemcy-Wyszechrad.
Niemcy bronią BLM, Wyszehrad antagonuje i punktuje rasizm protestujących, ogółem obie strony antagonizują obie strony, nie dając szansy na rozwiązanie problemu.
Izolacja Chin, niszczenie społeczne USA i
  • Odpowiedz
@BlackDave: socjalizm nie działa i nawet ci co udają socjalistów to wiedzą. Prędzej czy później wprowadzanie UBI lub za dużych zasiłków kończy się tym, że trzeba przymusu (i przemocy) by ludzie pracowali. Moim zdaniem Morawiecki źle myśli, że to jest dysparytet. Że oni mają w #!$%@?, my mamy mało to oni powinni się podzielić. Nie, powinniśmy zrobić tak, by sami przychodzili do nas i inwestowali.

Dla mnie to jest śmieszne, że
  • Odpowiedz