Wpis z mikrobloga

Ale Polska B to jest mentalna bieda

Koleżanka z pracy mieszka w Terespolu - miasto pod samą białoruską granicą. Na początku kwietnia musiał pojechać do Francji w ramach pracy którą wykonuje, tydzień tam spędził i wrócił do Polski autem. Po powrocie poddał się obowiązkowej kwarantannie, kilka razy odwiedziła go Policja. Powiedzieli, że nie musi siedzieć w domu, tylko może wyjść na podwórko (w ramach posesji) żeby coś przy domu porobić.

Co robią upośledzeni sąsiedzi?
- rzucają kamieniami w okna
- krzyczą żeby nie łamał kwarantanny
- w sklepie lokalnym krzywo na niego patrzą
- cała rodzina na osiedlu gdzie mieszkają jest wytykana palcami
- dzieci mieszkające w tym samym domu są przez inne dzieci z okolicy również gnębione

Minęły 2 tygodnie, zero objaw, zero innych chorób więc są pewni że nic do Polski nie przywiózł. Mimo, że od kwarantanny minęło już 2 miesiace to sąsiedzi są stale uprzedzeni wobec jej ojca i całej rodziny.

Bieda, mentalna bieda (,)

#koronawirus #polskab #bekazpodludzi #epidemia
  • 68
  • Odpowiedz
- w sklepie lokalnym krzywo na niego patrzą

- cała rodzina na osiedlu gdzie mieszkają jest wytykana palcami

- dzieci mieszkające w tym samym domu są przez inne dzieci z okolicy również gnębione


@gumpa_bobi: Poczekaj. Chcesz mi powiedzieć, że podczas kwarantanny chodził do sklepu, a ludzie z nim mieszkający chodzili swobodnie gdzie chcieli?
  • Odpowiedz
@stirLitzz: jeśli myślimy o tym samym gościu, to #!$%@?ła jakaś baba z zarządu ogródków. Jakby się nie wygadała/obkleiła posesji tą biało-czerwoną taśmą, to nikt by nie wiedział, że koleś ma kwarantannę
  • Odpowiedz
Bardziej bawi mnie kontrast. Wysoka religijność, niby słuchanie słowa Bożego, miłość bliźniego i inne religijne rzeczy a potem tą miłość bliźniego tak sąsiadom okazują.


@Variv: Mu okna wybijają, a sami pewnie co tydzień ściśnięci w kościele na corona party.
  • Odpowiedz
@gumpa_bobi Taguj polskie bydło , #!$%@? czasem aż mi wstyd że jestem Polakiem w takiej sytuacji , jestem i tak zdania że Polacy w 80 procent to umysłowy plankton i zjeby .
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji: Nie wynika.

Powiedzieli, że nie musi siedzieć w domu, tylko może wyjść na podwórko (w ramach posesji) żeby coś przy domu porobić.

Co robią upośledzeni sąsiedzi?

Kompletnie nic w tym nie wskazuje, że między pierwszym zdaniem, a drugim jest jakiś rozdział czasu.
  • Odpowiedz