Wpis z mikrobloga

Jak ktoś się jeszcze zastanawia czy warto #inpost z #aliexpress, to odpowiadam: po dwóch miesiącach czekania na paczkę InPost stwierdził, że jednak odesłał ją do nadawcy. Najpierw prosili o adres na który paczka ma zostać wysłana i przestali się odzywać. Po kolejnych mailach nadal cisza. Po mailu na ogólny adres reklamacji - odpowiedź, że podjęli interwencję i paczka została zwrócona do nadawcy.
Niezliczoną ilość razy dzwoniliśmy na infolinię, gdzie nikt nic nie wiedział, pisaliśmy na FB, gdzie również nas zbywano. Nigdy więcej inpostem niczego nie zamówię z Ali.
Aliexpress zachowało się natomiast dobrze, bo zwrócili zapłaconą kwotę (kupon 5$ niestety przepadł).
  • 5
@wedrowycz: Inpost to syf. Od momentu jak chińczyki dawały mi cudze numery nadania z inpostu i te przesyłki były doręczane gdzie indziej, a inpost powiedział, że ma to w głębokim poważaniu i nie będą dawać mi żadnego zaświadczenia, że przesyłka nie dotarła do mojego miasta, nic nie zamówię już z Chin do paczkomatu. Wspierają złodziejstwo.
@marvin7: śmieszne jest to, że w moim przypadku paczka po prostu została przez kuriera odrzucona. Pani z lokalnego oddziału rozmawiała z pracownikami magazynu, gdzie paczka trafiła ostatecznie i powiedziała, że z paczką jest wszystko git malina, paczkomat dobry, numer tel się zgadza, paczka nieuszkodzona, wszysciutko cacy.
Na infolinii kłamali w żywe oczy ze paczkomat przepełniony, że mamy czekać. Wg infolinii InPost nie odsyła paczek do Chin, tylko właśnie do magazynu niedoręczalnych
Mam identyczny problem. Na początku maja zamówiłem przesyłkę z #aliexpress , w maju miała status 'przesyłka oclona' i do dzisiaj słuch po niej zaginął.
Zadzwoniłem do #inpost aby dowiedzieć co się dzieje, potem mail na ich kontakt i informacja:

Przesyłka XXXXX trafiła do Magazynu Przesyłek Niedoręczalnych, co w przypadku paczek z AliExpress oznacza zakończenie drogi paczki.
Przykro mi, że nie mogę być bardziej pomocna w Pana sprawie.
W razie pytań zapraszam do