Wpis z mikrobloga

100 gram


AAAARGH! Praca przy żelkach pod jednym względem na pewno mnie skrzywiła xD
Gdy słyszę w TV albo gdy jakiś fit dietetyk i inny trener personalny na yt mówi "100 gram", to zawsze się odpalam niczym korwin na socjalizm ( ͡ ͜ʖ ͡)
jak człowiek mniej wiedzioł, się się mniej denerwowoł i lepi społ #takaprawda echhhhh #jakzyc #gusto #grammarnazi #dieta
źródło: comment_1591171124IRnbGo5rfMt01EOYKaN6ON.jpg
  • 11
@ecco: To polecam się nie denerwować, współcześni językoznawcy są o wiele bardziej liberalni w tych sprawach i jeśli jakaś nowość językowa staje się normą, to i twórcy słowników z czasem dostosowują się do niej. Język jest dla użytkownika, nie na odwrót, więc jeśli pojawia się jakieś słowo, to najprawdopodobniej jest potrzebne

https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/gram;6798.html
@Wypok2: o, widzę historia jak z "poszłem" ( ͡° ͜ʖ ͡°) ciekawi mnie proces takiej liberalizacji. Komunikacja chyba zmierza w kierunku emot-hieroglifów i innego upraszczania. W sumie to naturalny proces, chyba. Czy za 10-20 lat w oficjalnych słownikach jako mowa potoczna będzie się podawać słowa typu "cb" "tb" "bd" "nwm"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fenis: nie, skąd ten pomysł! U nas tylko pokojowe rozmowy o wymianie gospodarczej żelków za cebuliony, żadnych aneksji, anschlussów i takich tam