Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 88
Przeglądając ostatnio wypok jestem przerażony. Takiej pogardy, rasizmu, wyśmiewania protestujących to się nawet tutaj nie spodziewałem. Moim zdaniem trzeba oddzielić dwie sprawy: ludzie wyszli na ulicę po przelaniu się czary goryczy (śmierć Floyda), ale walczą o równe traktowanie i koniec z cichym przyzwoleniem na nieuzasadnioną brutalność policji w stosunku do czarnych, a także przeciwko rasizmowi, który w stanach jest ciągle obecny. Druga sprawa to chuligani i szabrownicy, których działania trzeba oczywiście potępić. Trzeba sobie powiedzieć, że przemoc często bierze się wykluczenia społecznego, gorszego dostępu do edukacji i znaczącej biedy. Często w życiu nie wszystko jest czarne, albo białe (nomen omen). Ostatnia sprawa to lansowanie się w social mediach przez jakiś tam gwiazdki, które podbijają sobie zasięgi kręcąc jakieś wojenki, nie mając pojęcia o świecie. Ja uważam, że uważanie jakiejś grupy ludzi za gorszych przyniosło opłakane skutki w historii, ale ludzie ciągle nie wyciągnęli wniosków i kochają tworzyć podziały wśród ludzi. Krótko, ale treściwie opisał sprawę Sikorski (nie wciągając tutaj żadnej polityki) na swoim fb tutaj #usa
  • 32
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Pantokrator: ale problem rasizmu nie jest mierzony tylko w ilości zbrodni na tle rasowym. Podałem te statystyki bo powiedziałeś, że rasizm to jest 'zmyślone zjawisko', przytoczyłem pierwsza lepsza statystykę z brzegu z wiarygodnego źródła. Są oczywiście inne opracowania odnośnie nastrojów w społeczeństwie. Natomiast podam przykład na potwierdzenie moich słów, że problemy w społeczeństwie nie są mierzone jedynie ilością zbrodni, mianowicie wystarczy spojrzeć na nasze podwórko i kwestie mniejszości seksualnych, tworzenie
  • Odpowiedz
ale problem rasizmu nie jest mierzony tylko w ilości zbrodni na tle rasowym.


@Nolej: oczywiście. Dlatego piszę ci, że rasizm istnieje, na ogromną skalę i jest wymierzony w białych, co potwierdzają choćby statystyki ludzi zabitych przez policję czy przebieg zamieszek.

tworzenie tzw. 'stref wolnych od lgbt' nie znajdzie się w statystykach zbrodni, a jednak oddaje pewne nastroje społeczeństwa wobec jakiejś
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nolej: Gorszy dostęp do edukacji, bieda? Z tego co wiem to zarówno czarni, jak i biali i ogólnie wszyscy mają taki sam dostęp do edukacji. Występuje jakieś wykluczenie społeczne? Może znajdziesz odpowiedź w policyjnych statystykach, w które polecam ci zajrzeć, kto popełnia najwięcej przestępstw i odpowiedzieć na pytanie dlaczego mniejszość odpowiada za większość przestępstw.
  • Odpowiedz
białych zabijali dokładnie w ten sposób i cisza


@xStoneR: Ktos bialym zakazywal wyjsc na ulice? To juz sa niezle fikolki zeby teraz obarczac czarnych o to ze biali nie protestowali gdy policjanci ich mordowali... (°°
  • Odpowiedz
ale walczą o równe traktowanie i koniec z cichym przyzwoleniem na nieuzasadnioną brutalność policji w stosunku do czarnych, a także przeciwko rasizmowi, który w stanach jest ciągle obecny. Trzeba sobie powiedzieć, że przemoc często bierze się wykluczenia społecznego, gorszego dostępu do edukacji i znaczącej biedy.


@Nolej: Chyba musimy sobie odpoweidzieć na parę pytań:

walczą o równe
  • Odpowiedz
@Nolej: cześć, mogę ci przyjść zdemolować chatę bo Sasin wydał 70mln na wybory których nie było? Przelała się czara goryczy i ja już tak dłużej nie wytrzymie, a widzę że rozumiesz o co z tym chodzi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nolej: masz trochę racji, ale jednocześnie bardzo przykre jest to jak marginalizujesz te zamieszki. Wiele niewinnych niczemu ludzi traci majątki życia lub zostają skatowani i nic tego nie usprawiedliwia. Niezależnie od motywów protestu, jeśli dochodzi do takich rzeczy na taką skalę, to powinien on zostać jak najszybciej stłumiony, bo z demokracją to nie ma nic wspólnego.
  • Odpowiedz
białych zabijali dokładnie w ten sposób i cisza bo rasizm działa w jedną stronę dlatego biała rasa kiedyś upadnie.


@xStoneR: dlatego zabójstwa czarnych przez policjantów są szczególnie nagłaśniane, bo tam od lat jest problem z policją nadużywającą siły, a do tego pokrywa się z dyskryminacją rasową. Problem jest na tyle poważny, że ma nawet osobny obszerny artykuł na wikipedii: https://en.wikipedia.org/wiki/Police_brutality_in_the_United_States
  • Odpowiedz