Wpis z mikrobloga

Siemano Mircy,
Mam pytanie dot. Graphic design. Skonczylam pierwszy rok studiow i teraz przede mna 3 miesiace przerwy. Chce wykorzystac ten czas, zeby nauczyc sie nowych rzeczy ktore sa przydatne badz niezbedne zeby w tej branzy funkcjonowac. No i teraz, co mozecie poradzic? Od czego zaczac, jakie umiejetnosci/ znajmosc jakich prohramow pomoga mi sie rozwinac?
Na razie uzywalam: #illistrator, #photoshop, indesign, figma, webflow, dreamweaver.
Za najbardziej pomocna odpowiedz z wprowadzeniem obiecuje wyslac zelki poczta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#grafikakomputerowa #grafika #studia #praca #graphicdesign
  • 33
nauczyc sie nowych rzeczy ktore sa przydatne badz niezbedne zeby w tej branzy funkcjonowac


@amebazupelna: A co wy tam robiliście przez ROK skoro nie powiedzieli nawet czego się macie uczyć?

A wogle - poszłaś na studia o projektowaniu graficznym nie interesując się wcześniej branżą?
@Bartholomew: przez rok akademicki mowili, owszem. Ale od kiedy to prowadzacy mowia Ci, co masz ogarnac w wakacje? Bardzo sie ciesze, ze Ty byles geniuszem jeszcze przed studiami.
Ja interesowalam sie sztuka, rysunkiem, visual communication a to wszystko jest elementem grafiki komputerowej i designu.
Smuci mnie Twoje podejscie do drugiego czlowieka.
@neurofunky: To działa w odwrotną stronę. Najpierw trzeba wiedzieć co się chce osiągnąć a potem szukać narzędzi.

Ale to przychodzi z czasem. I albo się rozmyjesz umiejąc wszystkiego po trochu albo skupisz na byciu mistrzem w jednej dziedzinie.

@kiszczak: Painta trzeba było zaproponować też, bo lepiej znać niż nie znać ;)

A co do tematu - co można napisać skoro na tak postawione pytanie trzeba odpowiedzieć "wszystko/wszystkim/wszystkie"?

@amebazupelna:

Na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@amebazupelna: grafika to dość szeroka dziedzina, dobrze byłoby gdybyś się najpierw sprecyzowała, gdzie/jak się w niej widzisz za kilka lat? Dopiero wtedy można dać Ci jakieś rady :D
@amisobad: dobre pytanie, na ktore nie umiem jeszcze w pelni odpowiedziec. Robilam jakies stop motion, strone internetowa ale bardzo podstawowa, mysle, strony internetowe i logo to cos, co lubie robic najbardziej.
@neurofunky dzieki wielkie za nazwiska, troche czytam bo historie sztuki tez mam.
Ja jestem ciekaw, więc zapytam, chociaż ie dotyczy to pytania. Jak wyglądają takie studia? Co tam robicie, jak wygląda proces rekrutacji? Pytam z ciekawości, bo chciałem iść na coś w kierunku grafiki komputerowej, ale obecnie buduję statki. Przegrałem życie? Czy jednak dobrze, że trochę chłodna głowa wzięła górę i wybrałem coś ardziej przyziemnego (#heheszki, bo w zasadzie na wodnego ( ))