Wpis z mikrobloga

@UFC_Jest_W_Dupie: jeżeli pomimo zawiadomienia zapłacisz tej firmie, to US ma prawo żądać tej zapłaty od Ciebie drugi raz. Możesz tylko się wstrzymać z płatnością aż sobie to wyjaśnią, ale dopóki nie dostaniesz zawiadomienia zwalniającego wierzytelność to musisz płacić na konto US.

Mają zaległości, nie płacą, więc US sprawdził komu sprzedają i porozsyłał nabywcom że zajmuje wierzytelności - standardowa procedura.
@UFC_Jest_W_Dupie: pechowa sprawa, ale na pewno nie płać 5000, najwyżej będziesz te 500 w plecy. Zgłoś gdzie się da, ale wątpię że to pomoże. Nie miałem takiej sytuacji, ale nie liczyłbym realnie na zwrot tych 500zł
@UFC_Jest_W_Dupie: nie. Płacisz 500zł i jakbyś znowu coś kupił to kolejną kasę, aż uzbiera się te 5000 zł lub aż przyjdzie odwołanie.

Strasznie to #!$%@? jest bo musisz pamiętać o tym żeby nie zapłacić im bezpośrednio nawet jak kolejna faktura będzie za np. 2 lata.

Ale sprawdź czy to nie scam :P Zadzwoń na kancelarię podanego US i poproś o połączenie z autorem pisma i powołaj się na nr sprawy (nie
@Shajo: @Corsini: do tego w pismie jest termin 2019 listopad, a ja pierwsza rzeczy kupilem w grudniu 2019
mam w ciagu 7 dni
o uznaniu zajetej wierzytelnosci
o przekazaniu organowi z zajjetej wierzytelnosci kwoty na pokrycie naleznosci
@UFC_Jest_W_Dupie: zostałeś po prostu dłużnikiem zajętej wierzytelności. Jeśli takie zdanie jest w piśmie to znaczy że : jak jesteś winien cos kontrahentowi to płacisz do US. Jak nic mu nic nie jesteś winien to nic nie płacisz. Kwota jest podana po to, żebyś wiedział do jakiej kwoty max przelewać gdybys kolejna fakturę z kontrahentem miał np na 7k to do US przelewasz zgodnie z prawem 5k a kontrahentowi 2k. Reszta cię