Wpis z mikrobloga

Tak na poważnie o tych zamieszkach w stanach. Trzeba być debilem, żeby uważać że to sytuacja gdzie zero-jedynkowe postrzeganie świata się sprawdza.
Czarni są w stanach dalej prześladowani, systemowy rasizm istnieje, policja gorzej traktuje czarnych obywateli. Takie są fakty (Policja w stanach to ogólnie poziom Chin bardziej niż cywilizowanego świata, jest mnóstwo filmów w których otwierają ognień i pacyfikują nieszkodliwe osoby, czasami nie będące nawet manifestantami). Po prostu śmierć George'a Floyda przelała czarę goryczy. Protesty są w 100% uzasadnione.
Trzeba też zaznaczyć, że czarni częściej popełniają przestępstwa, gangi w USA są złożone w ogromniej części z czarnych, a to co dzieje się w niektórych miastach nie jest protestem tylko zwykłymi napadami, wykorzystaniem chwilowej destabilizacji. Nie ma wytłumaczenia dla atakowania postronnych ludzi oraz demolowania i plądrowania sklepów.
Pamiętać należy, że wbrew opinii wykopowych rasistów czarni nie popełniają przestępstw, bo są czarni, a dlatego że są biedni, gorzej wyedukowani i mają statystycznie gorsze życie niż biali. Dodatkowo są jeszcze radykalizowani w swoich działaniach i poglądach przez ludzi wmawiających im, że potrzebna jest wojna rasowa, że trzeba zabijać białych itp (np część Antify). Zdesperowany człowiek wierzy w takie rzeczy i wcale nie musi być idiotą, ani nie musi być czarny. Dobrym przykładem są Niemcy lat 30 XX wieku.
Tak na marginesie to rasistowskie szambo które wylewa się na głównej i w gorących pokazuje tylko, że polacy są ksenofobami i daleko im do poziomu krajów rozwiniętych. To nie jest nagłaśnianie problemu tylko pretekst do uzewnętrznienia swoich rasistowskich poglądów co pokazali zakopując masowo znalezisko o czarnych ludziach broniących sklepu przed dewastacją.

#bekazprawakow #bekazlewactwa #takaprawda #neuropa #4konserwy #usa #rasizm
  • 275
@co_to_za_zycie: Próbuję zobrazować problem niesprawiedliwych stereotypów, które przechodzą w rasizm lub ksenofobię. Jeżeli komuś nie drgnie nawet brew przez to, że zabija się ludzi tylko ze względu na karnację skóry, to próbuję przedstawić to na przykładzie narodowości (np. polskiej). Jak widać, bezksutecznie
@johny-kalesonny: Nie, próbujesz udowodnić teze z dupy, że Polacy w UK też źli i bla bla. Zapewniam ze nie ma osób, którym "brew nie drgnie" gdy się zabija inne osoby ani po jednej ani po drugiej stronie, tego w ogole nie trzeba udowadniać. Poza tym w stanach nikt nikogo nie morduje ze względu na kolor skóry a jesli sie juz taka tragedia wydarzy to jest szeroko napiętnowana, tak jak i tym
@kopszmercen: Prosto, czarni popełniają więcej przestępstw, a dodatkowo dostają za nie większe wyroki. A o tym, dlaczego czarni popełniają więcej przestępstw pisał op, więc nie będę powtarzał
@johny-kalesonny: czyli to, co teraz sie tam dzieje jest według ciebie w porządku i to pokojowy protest? i nikt nie został pobity, okradziony, ani poszkodowany w jakikolwiek inny sposób? Czyli co, wszyscy biali to według nich rasiści? i takie podejście jest ok i w żaden sposób nie jest rasistowskie?

Wyobrażasz sobie poza tym takie zamieszki gdzieś w Polsce? bo ja raczej nie.
@johny-kalesonny: Takie rzucanie ogółami to możesz sobie odpuścić.

Jakbyś podał statystyki pokazujące udział poszczególnych narodowości/grup społecznych/ras w skali popełnianych przestępstw (najlepiej z podziałem na typy przestępstw) to możemy pogadać.

Sam piszesz że problem jest skomplikowany a dajesz porównania na zasadzie "Ci też robią źle".

Szeregowy wykopek (czyli taki, który raczej nie obserwuje a nie wypowiada się) raczej uważa że świat nie dzieli się tylko na ludzi dobrych i złych. I uogólnianie
czyli to, co teraz sie tam dzieje jest według ciebie w porządku i to pokojowy protest?


@Duzy_Dziki_Zwierz: Absolutnie nie. To zamieszki, w którym ludzie tracą zdrowie i majątki. Na wykopie mówimy w większości o przedsiębiorcach - ale również protestujący są ostrzeliwani gumową amunicją, wiele osób traci wzrok w takich wypadkach.

Wyobrażasz sobie poza tym takie zamieszki gdzieś w Polsce? bo ja raczej nie.


@Duzy_Dziki_Zwierz: Zapytaj mnie za pół roku -
Przecież to bezprawie traktować kogoś gorzej ze względu na to, że ktoś kto wygląda podobnie jest przestępcą. To tak jakby ktoś gorzej traktował ludzi z tatuażem, bo w więzieniach ludzie mają tatuaże


@Kakauowy_Zbawicel: ogólnie się zgadzam, że sytuacja nie jest czarno-biała. I o ile systemowo nie można usprawiedliwiać innego traktowania osób czarnych, tak rozumiem, dlaczego policjanci mogą ich inaczej traktować. Tak samo, jak nie można ustawą represjonować osób z wytatuowaną twarzą,
@johny-kalesonny: bo widzisz, ja może filozofem nie jestem, nie jestem też politykiem ani socjologiem. Ale uważam, że agresja nie jest żadnym rozwiązaniem w tym wypadku. Bo co ona spowoduje? jedynie dalszą agresję i niechęć większości społeczeństwa do protestujących, jakby nie było, bandytów. Bo wyobrażasz sobie sytuacje, że ktoś cię pobił i okradł, bo jesteś biały, a ty myślisz " a spoko, on tylko protestował więc go nie winię" ?
@Tarec: aha, czyli na 100k mieszkańców osoby o czarnym kolorze skóry nie popełniają więcej napadów z bronią niż biali czy żółci ? Nie ma więcej zgłoszeń na przemoc domowa Itd.?

Policjanci bardziej kontrolują bo jest więcej zgłoszeń, bo wg statystyk jest więcej przestępstw itd. myślicie że w Polsce policja nie uważa bardziej na patologicznych dzielnicach? Jak idziecie przez miasto i wchodzicie do patologicznej dzielnicy, to też nie uważacie bardziej?

Biali spieprzają
@Kakauowy_Zbawicel: "czarne lub białe odcienie szarości dla szarych ludzi są". Wiem, że założyłeś nowe konto po to żeby dać upust frustracji związanej z rasistowskim szambem, które ostatnio #!$%@?ło. Rozumiem i szanuje ale uważaj z dalszą dyskusją. Nie przekonasz rasisty do zmiany poglądów racjonalnymi argumentami, bo jego/jej argumenty i poglądy są nieracjonalne. Kontynuowanie przepychanek może tylko przywrócić pierwotny poziom frustracji lub nawet jeszcze bardziej go podnieść.
Polska jest w top 4 najgorszych krajów w UE pod względem ilości więźniów na 100k mieszkańców, prawie dwa razy więcej niż średnia w UE


@johny-kalesonny:
Wkleiłeś tylko wykres, który pokazuje, że w Polsce wiele osób siedzi w więzieniach. Jak już tak na tę Polskę plujesz to dobrze byłoby mieć jakieś konkrety - jak chcesz mnie przekonać, a możesz, to ja mogę pluć razem z tobą, tylko wykaż że to akurat Polacy
Czarni są w stanach dalej prześladowani


@Kakauowy_Zbawicel: Sebastianowie i Mateusze z gorszych dzielnic w Polsce są nadal prześladowani za pochodzenie. Nie ma znaczenia fakt, że Seba ostatnio zawinął radyjko z czyjegoś samochodu a Mati oklepał twarz sąsiadowi. To jest zwykłe dopisywanie ideologii do koloru skóry i szczyt hipokryzji w wykonaniu środowisk skrajnie lewicowych. Nazwij mnie rasistą, bo w końcu każdy, kto myśli inaczej nim jest. Takie prymitywne sebastianowe myślenie - albo
@Kakauowy_Zbawicel Sprawa jak najbardziej nie jest zerojedynkowa i to wszystko bierze się z wykluczenia i rozwarstwienia. Jak najbardziej zabójstwo tego Floyda po prostu przelało czarę goryczy. W historii często bywało tak że z pozoru błahe wydarzenie stawało się zapalnikiem napięcia które wisiało w powietrzu. Najlepszym przykładem jest zabójstwo Franciszka Ferdynanda. W każdym razie, ja odnoszę wrażenie że Czarni są poniekąd sami winni swojego wykluczenia, bo po prostu dobrze im jest tak jak