Wpis z mikrobloga

@Emerkaes: już samo pisanie że jest stary jest przejawem geriatrofobii - to określenie ma wymowę pejoratywną

@Ojciec_Slabeusz: nie oznacza ale jednocześnie na to wskazuje. Inaczej musiałbyś dodać że nie jest to spowodowane jego wiekiem - jeżeli tego nie dodajesz niestety wszystko na to wskazuje. Ludzie nienormatywni wiekowo są mniejszością dostatecznie opresjonowaną przez społeczeństwo i państwo.

@BojWhucie: następny geriatrofob ze swoją nową nienawiści - wstydź się faszysto
@ArpeggiaVibration: XD
to wstaw sobie jakiekolwiek słowo zamiast "stary" oznaczające to samo, ale z innym wydźwiękiem
"leciwy", "w podeszłym wieku", czy co tam sobie chcesz. Mam wywalone.
Gdybym usilnie chciał go szkalować z powodu jego wieku, zakładając że "stary" ma wydźwięk pejoratywny, to nie ustępowałbym, ponieważ wtedy straciłbym argument
@BojWhucie: No nareszcie jakieś normalne słowo - senior już nie ma wydźwięku pejoratywnego. Dziękuję - czyli jednak ten wpis był potrzebny by zwrócić uwagę na opresje nierówności i dyskryminację również w języku. Geriatrofobii mowimy stanowcze nie.
potrzebny by zwrócić uwagę na opresje nierówności i dyskryminację


@ArpeggiaVibration: również uważam że osoby starsze są w naszym kraju źle traktowane. Niesprawiedliwość zawsze dotyka słabszych: kobiety, gejów, dzieci, niepełnosprawnych no i oczywiście staruszków. Miło mi panie kolego że się w tej kwestii zgadzamy.
@BojWhucie: tylko że mam wrażenie że w przypadku wszystkich osób nienormatywnych wiekowo włączając tych którzy jeszcze się nei urodzili nikt tego nie widzi. Wręcz jest tendencja do dehumanizacji i zrobienia z człowieka zlepku komórek lun osoby niepotrzebnej i będącej obciążeniem jak w przypadku ludzi starych. czysta nienawiść i faszym. Dodatkowo obraża się ich mówiąc że są głupi, niedołężni albo wyśmiewa się to że się modlą czy są religijni czy cokolwiek innego.