Wpis z mikrobloga

@WuDwaKa: normalny rozwój techniki, w samochodach też coraz częściej zamiast osobnych zegarów i wskaźników jest duży ekran TFT na którym co trzeba jest wyświetlane graficznie. Tak jest i łatwiej i lepiej.
  • Odpowiedz
@L3stko: Rozwój technologii... nie wiem czy pamiętacie jak wyglądał jakikolwiek komputer 18 lat temu.
W wahadłowcach kokpit przypominał bardziej samolot.
W Crew Dragon wygląda jakby astronauci byli jedynie pasażerami, a wszystko robi za nich maszyna.
  • Odpowiedz
BTW crew dragon powstał na zlecenie i za hajs NASA więc też jest za państwowe


@saper13: daję ogólnie plusa, ale jednak "za państwowe" to co innego niż "przez państwo". Poza tym promy i Apollo też były budowane przez prywatne firmy, tyle że jako podwykonawcy.
  • Odpowiedz
@zarowka12: @saper13: @WuDwaKa: Fajnie nowocześnie i w ogóle ale jednak imo największe możliwości miał wahadłowiec, fakt że dragon lata za o wiele mniej hajsu no ale jednak to taka przesiadka na kosmiczną dacie sandero. xD Wiadomo falcon jest przełomowy, fajny wielokrotnego użytku ale dragon sam w sobie not great not terrible
  • Odpowiedz
@saper13: mam zdanie że kolejna genka wahadłowca podczepiona do falcona hvy to byłoby coś tylko wiadomo opracowanie wahadłowca to byłyby koszta, chociaż w sumie ciekawe jakie koszta generowałoby podczepienie starego wahadłowca, co prawda wiadomo nie byłoby to PRowo jakoś znaczące ale finalnie chyba bardziej użytecznie. Tylko wiadomo falcon hvy nie jest jeszcze dość dobrze sprawdzony itd więc nie można go było brać pod uwagę.
  • Odpowiedz
ale beznadziejne porównanie ignoranta, na pewno te różnice to wynik działania niewidzialnej reki wolnego rynku a nie kilkudziesięciu lat ogólnego postępu i tego ze to kompletnie rożne pojazdy o różnych możliwościach, crew dragon mógłby w ogóle nic nie mieć w kokpicie


@saper13: ruskie kapsuły w 2020 nadal w środku wyglądają jak pierwszy obrazek
  • Odpowiedz
@saper13: nigdy nie zagłębiałem się w koszta ale ile z tego kosztu wysłania wahadłowca pochłaniały rakiety pomocnicze na paliwo stałe i odrzucany zbiornik paliwa. A co do tego czy jest to potrzebne to nie wiem ale są plany na jednak na bazę na księżycu później marsie ale jednak głównie się skupię na księżycu, wahadłowce mogłyby być w dwóch wersjach np. załogowa i towarowa. Bo jednak taka baza pewnie będzie bardziej liczna.
  • Odpowiedz