Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam rower "niby" Mtb ,Affix Fx3, czyli typowy rower za 1k z marketu (choć ponoć rama jest krossa). Mam w nim aktualnie opony CST Cheyenne 26x2.1, dotychczas przez 90% czasu smigalem drogami leśnymi, jednak od pewnego czasu z dziewczyną jeździmy w 90% po asfalcie (ścieżki rowerowe, jezdnie, czasem chodnik). Zacząłem więc rozważać zmianę opon na slicki, pojawiło się więc kilka pytań.
Po pierwsze, czy w takim rowerze zmiana opon ma jakikolwiek sens? Domyślam się, że rower nagle magicznie nie stanie się szosą, ani gravelem, ani nawet crossem, ale czy zmiana opon będzie w jakikolwiek sposób zauwazalna?
Po drugie, jeśli tak - jakie? Rozważam jakieś 26x1.5, ale kompletnie nie wiem nawet jak takie opony dobrać, w samochodzie jest to dużo łatwiejsze Fajnie jeśli nie będę musiał przy okazji zmieniać detek. Chciałbym na opony przeznaczyć koło 35zl/sztuka, bo przy moim rekreacyjnym jedzeniu większe inwestycje nie mają sensu.
Jeśli to ma jakiejkolwiek znaczenie to ważę 70kg.
#rower
  • 7
via Android
  • 0
@dymel a polecisz jakiś model? :D Waham się między 1.5 a 1.75, mam obawę, że na 1.5 się zapomnę, wyjadę za szybko na krawężnik i będzie po oponie :P Poza tym tłumaczę sobie, że takie 1.75 prędzej podpasuje na detke na której było 2.1 :D
@Minax: 1.75 z wyższym ciśnieniem też będzie spoko - po prostu dmuchnij w nią maksymalny zakres. Co do dętki - na tej będzie napisane do jakich opon będzie. Nie podam żadnego konkretnego modelu, bo nie używam 26 ;)
via Android
  • 0
To teraz pytanie nr. 2 - 1.5 czy 1.75? :P
Spodziewam się, że moja aktualna detka prędzej podejdzie do 1.75.