Wpis z mikrobloga

Proszę przestań pisać głupoty. Sprawdź jakie są fakty zajmij się analizowaniem pod względem ekonomicznym a nie ideologicznym.

@Painting-colors-in-the-dark: zacznij od siebie - tu masz analizę ktora grupa co wkłada do budżetu.
https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=2375926
Chcesz analizować fakty pod względem ekonomicznym - opieraj się na innych danych niż cherry picking do spraw ukraińcow, ktorzy i tak a) mają stosunkowo podobny profil psychologiczny do Polakow więc wiele kosztow integracyjnych odpada, b) i tak rozważają wyjazd dalej, bo jest tu biednie. Ty z ekspertami nie masz nic wspolnego, sugestia że mam z nimi dyskutować bo nie zgadzam się z Tobą jest śmieszna, gdyż imigracja z Ukrainy nie jest zła, ale w kwestii tendencji światowej dotyczącej imigracji jest przypadkiem niemalże wyjątkowym - sprawdź sobie tendencje migracyjne.
Więc ja o zupie, ty o
UsmiechNiebios - > Proszę przestań pisać głupoty. Sprawdź jakie są fakty zajmij się a...

źródło: comment_1590853970P6ffmaZx6dRtSYr1mFPMRk.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@slapdash: Laickość Francji narastała przez cały XVIII wiek. I co z tego? Mieli Pascala, Kartezjusza, d'Alemberta, Bézouta, Laplace'a, encyklopedystów i wielu innych. Mieli liczne akademie. Mieli ruchy intelektualne, które kształtowały Europę. Po katolickich królach absolutystach nastała Wielka Rewolucja Francuska, która też nieodwołalnie zmieniła Europę. Odpowiadałem na wpis, gdzie starano się wykazać, że w państwach katolickich nie istniało życie intelektualne. Według mnie było inaczej. W bogatych państwach ono kwitło. W biednych
  • Odpowiedz
Zawody do ktorych ludzie nie chcą iść dostaną podwyżki, w tym właśnie to monotonne stanie na kasie aż do granicy opłacalności. Jest popyt jest podaż. Ale durny Polak-katolik nie rozumie że kelnerom trzeba płacić jak najmniej, bo jak konkurencja się zmniejszy to będzie płacił więcej w restauracji, a to jego interes się liczy. Do czasu aż tańszy imigrant go nie zastąpi, lokalny patriotyzm jest dla Niemcow, dla Polakow wincyj imigracji.


@Usmiech_Niebios
  • Odpowiedz
@Painting-colors-in-the-dark: jeżeli myślisz że reprezentujesz ekspertow to mam dla Ciebie złą wiadomość.

Ale nie martw się, wybiorą kelnerow za minimalną zamiast jakiejkolwiek automatyzacji, bo jeśli sprowadzi się odpowiednio dużo ludzi to ktoryś się na minimalną kelnerową zgodzi, olbrzymi sukces. Tylko durny Polak-katolik dążyłby do sytuacji gdzie automatyzacja niskowykwalifikowanych prac jest opłacalna, a ludzie mogą się skupić na sektorze usług, kto by tam się bogacił firmami kiedy można zbierać truskawki rękami
  • Odpowiedz
nie rozumiem o co chodzi, piszesz bez sensu.


@Painting-colors-in-the-dark: a tak w ogole - serio nie rozumiesz że im więcej ludzi do niewykwalifikowanych zawodow tym niższe pensje się w nich daje, a im mniej ludzi tym większe, bo jest większa konkurencja?
Stanie na kasie - 2000 zł
Truskawki - 2000 zł
Idę stać na kasie, mniej męcząco - truskawki podnoszą na
  • Odpowiedz
i jak ta tolerancja się skończyła? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Ranger: To właśnie koniec tolerancji zbiegł się w czasie z podupadaniem RON i jednym z pretekstów interwencji zaborców było wzięcie w opiekę innowierców, żeby Rzeczpospolita ich nie prześladowała.
  • Odpowiedz