Wpis z mikrobloga

#gielda #telekomunikacja

Myślicie że długotrwałe inwestowanie w firmę telekomunikacyjną ma sens? Myślę od dłuższego czasu o AT&T (pod dywidendy) i z jednej strony spoko bo teraz wszystko jest smart, każdy ma po kilka kart sim itd. Ale z drugiej strony te usługi tanieją, więc nie bardzo widzę jak taka firma może powiększać lub nawet utrzymywać zyski... Mówię tu o perspektywie wieloletniej, rzędu 20-30 lat a nie "długi termin" = przyszła sobota ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 11
@Roneth: to jest troche strumien mojej swiadomosci:
AT&T oferuje tez dostep do internetu, ktory poprzez chociazby rozwoj technologii telewizyjnych i w pewnym sensie konsolowych (juz sa pierwsze proby "streamowania" gry bez fizycznego urzadzenia) nadal bedzie pod presja dostarczania coraz wiekszych szybkosci. Przed nami nastepcy 4k, ale zwiekszenie FPS streamowanych tresci przez netflix/inne tego typu serwisy. bedziesz potrzebowal wiekszych predkosci - co prawda pewnie cena per dodatkowy megabit przepustowosci bedzie spadala ale
@Roneth: drugim aspektem ktory przychodzi mi do glowy, ale nei wiem jak wyglada w kwestii finansowej jest fakt ze WYDAJE mi sie ze nadal wiekszosc sprzedazy telefonow ze sredniej polki (nie bedacych flagowcami) jest robiona przez carrierow wlasnie takich jaki AT&T, zakladam rowniez ze istnieje tam spora marza na ktorej taka firma moze zarabiac. nie widze zeby cos takiego mialo sie zmienic, chyba ze firmy produkujace telefony zmienia kanaly dystrybucji
@jeremy_bolm: dokładnie, te telefony mnie przekonują, ale to co mówisz o internecie - zwykle na przestrzeni lat rośnie jego prędkość ale niekoniecznie cena. Czy to nie oznacza, że dostawca musi się coraz bardziej trudzić żeby zarobić to samo?
@Roneth:

zwykle na przestrzeni lat rośnie jego prędkość ale niekoniecznie cena


jednoczesnie poprzez postep technologiczny dostarczenie tobie kazdego kolejnego megabitu przepustowosci jest tansze. mam wrazenie ze osoby ktore podpisuja umowy na najszybsze pakiety placa jakas tam premie i nie stanowia duzego procentu ludzi, natomiast ludzie ktorzy maja stala predkosc ktorej nie chca powiekszac to gro klientow - jezeli dostarczenie im uslugi kosztuje cie taniej to nadal jestes do przodu.