Wpis z mikrobloga

Przejechałem paręnaście tysięcy mil w ATS i coraz bardziej wydaje mi się, że to jest tylko dojna krowa dla SCSu a nie poważny projekt. Leci piąty rok od premiery, nowe funkcje niby wprowadzane w tym samym czasie co w ETS, ale nadal jest jakoś... Biednie.

Ciężarówek mało, a większość z nich pamięta premierę. Jak dla mnie tylko Anthem porządnie się broni, cała reszta powinna zostać mocno odświeżona - zwłaszcza Volvo VNL. Brak licencjonowanych naczep (tu ETS też dupy nie urywa, ale dwóch producentów to i tak o dwóch więcej niż w ATS). Brak producentów opon, o osobnych parametrach nie wspominając. I do tego jeszcze sprzedawanie każdego nowego stanu jako osobne DLC zamiast choćby łączenia ich w tematyczne paczki po dwa stany - na przykład Washington z Oregonem, albo Utah z Colorado.

Jeśli mam rację i ATS rzeczywiście istnieje tylko po to, żeby SCS mógł trzepać kasę i wydawać ją na dopracowywanie ETS, to jakoś to przeboleję. Ale w chwili obecnej jest dużo biedniej niż mogłoby być.

#ats #ets2
  • 7
@Andy_Bernard: @Perthro: Konkurencji nie bedzie i to podejrzewam, ze jeszcze długo. SCS ma monopol na symulator ciezarowek w takiej formie i raczej nikt z nimi nie chce wchodzić w konkurencje. Ja odnosze wrażenie, ze ATS ma po prostu ładnie wyglądać xd Fajne to jest po przejechaniu kilku tysięcy mil, ale żeby prowadzić kariere jak w ETSie to nie jest to. Ja kupiłem ATSa z dwoma mapowymi DLC i po kilku
@Perthro: o tak, ale mimo wszystko ETS2 jest całkiem fajny tylko na te dodatki trzeba długo czekać, ja gram z paroma modami i DLC Polska, Skandynawia i Francja a teraz kupiłem Włochy i wciąż chce się jeździć , nie wiem może jestem mało wymagający
@IsDaddyHome: mnie bardziej irytuje brak znaczących zmian w mechanikach gry - na froum SCS ludzie od lat proszą przykładowo o pory roku, bardziej realistyczne/skomplikowane ciężarówki (uszkodzenia, przeglądy, serwisy, dodatkowe wyposażenie które nie tylko wygląda ale coś robi, np. tempomat aktywny). A SCS zamiast dodawać nowe funkcje to na masę produkują tuning packi, i dodatki mapowe. W ETS2 też jest słabo jeśli chodzi wykonanie ciężarówek - porównajcie sobie jakość nowych Scanii do
@cajar: No czytałem ten wątek na forum nazywa się "Feature wishlist" czy jakoś tak, musze sie z tobą zgodzić, brakuje tu takiej większej symulacji tego transportu i samych ciężarowek, ja gram na wersji bez steama to w zasadzie tych tuning packów to tak bardzo nie widze, w zasadzie tylko dlc z mapami są, i fakt mogliby bardziej się skupić na tej mechanice bo dla bardziej wymagających jest słabo , na co