Wpis z mikrobloga

@karpiq: A ty co byś wybrał? Zastanawiam się między Warlockiem a Rogue Arcane Trickster. Z góry mówię że jestem kompletnie zielona i nic nie ogarniam XD Rasa to Tiefling i to się raczej nie zmieni bo bardzo mi się podoba koncept ()
@rosea_balteum: grałem kiedyś warlockiem hexblade i zajebiście mi się nim grało. Jak potem dostaniesz mały krok (nie pamietam dokładnie jak nazywa się ten czar, chodzi o teleport na krótki dystans) to dopiero zaczyna się zabawa. Niektórzy proponują zrobić najpierw 2 lvl Fightera, ja tego nie zrobiłem i też było dobrze. Jak chcesz to mogę Ci wysłać mój build od 1 do 10 lvl z rozpisaniem na czym poszczególne czary polega i
@Nudnodzis: Hexblade jest z dodatku Xanathara, a napisała, że te odpadają.

Warlock z paktem miecza jest w pytę, pod warunkiem, że jednak zacznie się jako fighter, by mieć dostęp do każdego rodzaju zbroi. Do tego patron Fiend i można ciąć bez zadyszki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z kolei Rogue to postać, która praktycznie zawsze rzuca kilkoma k6 o stół i robi duży dmg, a po za walką
@rosea_balteum: Chodzi pewnie o bonus action w którym możesz użyć między innymi ataku drugą ręką, jeśli trzyma się dwie bronie. A Beyond także używam i bardzo sobie chwalę. Dla świeżaków jest świetny bo wszystko ładnie wylicza i wyjaśnia co z czym.