Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie motocykl od gościa który sprowadza je z Finlandii. Wszystko cacy, jazda próbka okey, minimalna negocjacja ceny bo wszystko idealne, dobicie targu, zapłata, faktura. Dokumenty dostałem po fińsku. Oddałem je do tłumaczenia i teraz po otrzymaniu spolszczonej wersji widzę w adnotacjach "ograniczenie rejestracji. pojazd wycofany z ruchu. Zwykłe wykreślenie" + data sprzed kilku miesięcy (zapewne wyjazd z Finlandii). To normalne? Przy rejestracji w urzędzie komunikacji będzie potrzebny jakiś dodatkowy formularz czy to standardowy komentarz dla pojazdów sprowadzonych z myślą "pewnie nie sprzeda się od razu, więc lepiej go wykreślić"?
Czy rejestrując taki pojazd muszę najpierw załatwić także ubezpieczenie czy to dopiero po otrzymaniu tablic/dowodu rejestracyjnego? Póki co mam fakture zakupu, info o sprowadzeniu bez tablic, badanie techniczne, tłumaczenie papierów + oryginały. Jeszcze coś może mnie zaskoczyć?

#motoryzacja #motocykle #pytanie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

faktura. Dokumenty dostałem po fińsku. Oddałem je do tłumaczenia i teraz po otrzymaniu spolszczonej wersji widzę w adnotacjach "ograniczenie rejestracji. pojazd wycofany z ruchu. Zwykłe wykreślenie" + data sprzed kilku miesięcy (zapewne wyjazd z Finlandii). To normalne? Przy rejestracji w urzędzie komunikacji będzie potrzebny jakiś dodatkowy formularz czy to standardowy komentarz dla pojazdów sprowadzonych z myślą "pewnie nie sprzeda się od razu, więc lepiej go wykreślić"?

Czy rejestrując taki pojazd muszę najpierw
  • Odpowiedz