Wpis z mikrobloga

Opowiem Wam o mojej przygodzie z dwoma zestawami z dzieciństwa, które odnalazłem na Bricklinku.

Pierwszy to Biuro szeryfa i areszt (6755) z serii Lego Western, rok wydania 1996, liczba elementów 176. Pamiętam, że za dzieciaka bardzo mi się podobał. Stwarzał wielkie przestrzenie do zabawy ludzikami i scenerią - napady na szeryfa, ucieczki z więzienia, rabunki etc. W dodatku nie był wcale duży. Świetne kapelusze i ludziki. Jestem pewien, że na taki zestaw zwróciłbym uwagę także dziś, gdyby pojawił się w sprzedaży.

W komentarzu foto i opis drugiego zestawu.

#lego #legoveyna #gimbynieznajo #90s #30plusclub
V.....n - Opowiem Wam o mojej przygodzie z dwoma zestawami z dzieciństwa, które odnal...

źródło: comment_1590515697scsC56PEt8bLTbwOjczd2e.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@Veyn:

Drugim zestawem jest Sekret Sfinksa (5978) z serii Lego Adventurers, rok wydania 1998, liczba elementów 347. Z tym zestawem wiąże się ciekawa historia. Wybrałem go sobie sam na urodziny w sklepie. Wylądował w bagażniku samochodu i całą rodziną pojechaliśmy na kilka dni w Bieszczady. Przez całą drogę, z 10-12 godzin, nie mogłem się doczekać, kiedy będę mógł go odpakować, a na to mieli mi pozwolić dopiero po dotarciu do hotelu
V.....n - @Veyn: 

Drugim zestawem jest Sekret Sfinksa (5978) z serii Lego Adventur...

źródło: comment_1590516060lNkCDvVdg8W2q3wJeck0FK.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
z tylu byla dzwigienka, jej nacisniecie wypychalo mocno sciane


@Veyn: no tak mi się właśnie kojarzyło. Podkładasz "dajnamit" i wybucha ściana xD
  • Odpowiedz
@Veyn zawieszenie z technica wypycha ścianę, pomysłowe ( ͡º ͜ʖ͡º) Normalnie ta sprężyna jest przyblokowana klockiem, A włożenie dynamitu podnosi ją i odblokowuje. Ukłony dla LEGO
  • Odpowiedz
@Veyn: Adventurers to była super seria, fajnie jakby jeszcze raz wróciła. Raz zrobili powrót Egiptu gdzie dali fajne nowe egipskie części, chepesze (khopesh) i skarabeuszowe tarcze, ale nie było to jako Adventurers, byli inni bohaterowie.

Wylądował w bagażniku samochodu i całą rodziną pojechaliśmy na kilka dni w Bieszczady. Przez całą drogę, z 10-12 godzin, nie mogłem się doczekać, kiedy będę mógł go odpakować, a na to mieli mi pozwolić dopiero po
C.....m - @Veyn: Adventurers to była super seria, fajnie jakby jeszcze raz wróciła. R...

źródło: comment_1590526117WnkL2uX6oyP9IblF4PNmbh.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Veyn: to miałeś fajnych rodziców lub dobrze zarabiających. Ja marzyłam o oryginalnych zestawach lego, nigdy ich nie dostałam bo za drogie ( ͡° ʖ̯ ͡°) lalki mnie mniej interesowały, moim marzeniem było oryginalne lego, którego się nigdy nie doczekałam. Za to na "starość" nadrobiłam sobie puzzlami i ostatnio kupiłam 2 opakowania na koronawirusa. Zamierzam dokupić kolejne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Czymsim: O chłopie ale żeś mi przypomniał, na 99% miałem ten zestaw (chyba że wyszedł jakiś inny super podobny) i zastanawiałem się po latach skąd to miałem :D Stawiałem jeszcze na McDonald, ale w sumie to nawet miałem stację Shella niedaleko miejsca w którym wtedy mieszkałem.
  • Odpowiedz
Drugim zestawem jest Sekret Sfinksa (5978) z serii Lego Adventurers, rok wydania 1998, liczba elementów 347. Z tym zestawem wiąże się ciekawa historia. Wybrałem go sobie sam na urodziny w sklepie. Wylądował w bagażniku samochodu i całą rodziną pojechaliśmy na kilka dni w Bieszczady. Przez całą drogę, z 10-12 godzin, nie mogłem się doczekać, kiedy będę mógł go odpakować, a na to mieli mi pozwolić dopiero po dotarciu do hotelu w obawie
Gniewek89 - > Drugim zestawem jest Sekret Sfinksa (5978) z serii Lego Adventurers, ro...
  • Odpowiedz
@Czymsim: niezla historia!

@MirabelleCooper: Gratki ze pielegnujesz swoje pasje! Lego tez fajnie nadrabia sie bedac doroslym, ale kupujac zestawy nowo wydawane w promocyjnych cenach. Wybor jest bardzo duzy i mozna znalezc cos dla siebie a z czasem klocki wrecz zyskuja na wartosci

@lukasarei: Ciesze sie, ze moglem Ci sprawic przyjemnosc ;)
  • Odpowiedz