Wpis z mikrobloga

@sebSeb: mnie interesuje, czym było to mityczne zło PO? Owszem, nie była to partia najbardziej efektywna, miała kryzysy wizerunkowe, ale co za ich rządów było tak złego, że ludzie obawiają się ich powrotu do władzy?
Jedyna wada (choć dla niektórych to zaleta) to kompletne rozmycie jakichkolwiek przesłanek ideologicznych. PO nie reprezentowało ani prawicy, ani lewicy, ani w sumie centrum.
Ale zalet w porównaniu do PiSu było od groma: przede wszystkim
  • Odpowiedz
@Andreth:

Chodzi do tej samej szkoły co moja córka, a ja jej niczego celowo nie utrudniam.

Zapewne, ale Ty nie masz nawet w przybliżeniu takich samych możliwości zapewnienia jej edukacji, jakie ma Trzaskowski. Jak biedak karmi rodzinę czymkolwiek, byle było tanie, to robi co może; ale jak to samo robi bogacz, to jest to znęcanie się. Podobnie — Ty zapewne nie masz możliwości wyboru dla córki dowolnej szkoły w Warszawie, Trzaskowski ma. Więc to, że nie wybrał, pozwala zadawać pytanie — dlaczego?

Nie uważam, by posyłanie dziecka do szkoły, która jest a) blisko, b) jest zupełnie przyzwoita (wynikami niewiele odbiega od prywatnych), c) daje możliwość kontaktu z dziećmi z różnych grup społecznych było "utrudnianiem dostępu
  • Odpowiedz
@Grandek: pan Trzaskowski ma największe szanse żeby wygrać i w całej nienawisci do PO i tak go w drugiej turze zakresle tylko po to żeby zachować szansę na pozbawienie PiSu prezedyenta na 5 lat. Bo nie czarujmy się za 3 lata i tak wygrają ale napewno nie z większością więc prezydent z po i przymus koalicji zatrzymają te kretyńskie tworzenie zkebanych ustaw.
  • Odpowiedz
Zapewne, ale Ty nie masz nawet w przybliżeniu takich samych możliwości zapewnienia jej edukacji, jakie ma Trzaskowski. Jak biedak karmi rodzinę czymkolwiek, byle było tanie, to robi co może; ale jak to samo robi bogacz, to jest to znęcanie się. Podobnie — Ty zapewne nie masz możliwości wyboru dla córki dowolnej szkoły w Warszawie, Trzaskowski ma. Więc to, że nie wybrał, pozwala zadawać pytanie — dlaczego?


@Althorion: ale co sprawia,
  • Odpowiedz
ale co sprawia, że Trzaskowski ma jakieś nieograniczone możliwości? Jako prezydent miasta zarabia pewnie w granicach 10k brutto, to na warunki warszawskie nie jest jakiś high life przecież, skąd założenie że Andreth nie ma takich samych możliwości?( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kuraku: przecież tutaj nie chodzi o kasę, Trzaskowski jest prezydentem miasta. Każda prywatna szkoła, prowadzona przez choćby pół-kompetentnego dyrektora, przyjęłaby jego dzieci z pocałowaniem ręki, dając
  • Odpowiedz
przecież tutaj nie chodzi o kasę, Trzaskowski jest prezydentem miasta. Każda prywatna szkoła, prowadzona przez choćby pół-kompetentnego dyrektora, przyjęłaby jego dzieci z pocałowaniem ręki, dając pełne stypendium, by się nie musiał kłopotać wydatkami. A jakby się trafił jakiś idiota, to zaraz by się zadbało o to, żeby jego szkoła, ze względu na przedłużający się, a absolutnie niezbędny, remont, nie miała dostępu do wody, prądu, gazu; straciła miejsca parkingowe, a jej pracownicy napotykali
  • Odpowiedz
@mat888: No złożył. A jak się okazało ze złożył fałszywe, to dymisja. I przypomnę ze chodziło p zegarek, a nie działki jak w przypadku Morawieckiego czy domy jak śp Szyszko
  • Odpowiedz
@Andreth:

Litości... Masz pretensje do Trzaskowskiego, że nie korumpował dyrektorów szkół?

Nie. Przypomnę może o tym, o czym rozmawiamy — Ty się zdziwiłaś, że Trzaskowski się nie popisuje skazaniem swojego dziecka na gorszą edukację, niż mógłby mu zapewnić; ja Ci powiedziałem, że wcale mnie to nie dziwi, bo to świadczy jedynie o tym, że się tym dzieciakiem w ogóle nie przejmuje, a to nie jest coś, czym politycy lubią się chwalić. A co do samej korupcji: nie oszukujmy się, Trzaskowski jest politykiem — socjopatą kompletnie wypranym z moralności. Korupcja to jego chleb powszedni, tym się właśnie zawodowo zajmuje, z tego się utrzymuje, na tym zarabia…

(NB, jego syn jest chyba w 6-tej klasie, jak szedł do szkoły jeszcze Trzaskowski nie był
  • Odpowiedz
@Celinka95: Bo go złapali za rękę. W PO było wielu szemranych działaczy, kłamców i manipulatorów. Trzaskowski wydawałby się spoko ale przynależność do PO przekreśla go całkowicie.
  • Odpowiedz
@mat888: no to jeżeli masz informacje o tym, że ktoś popełnił przestępstwo to masz społeczny obowiązek poinformowania o tym organy ścigania. Jakoś przez 5 lat prokuratura nie oskarżyła nikogo poza Gawłowskim i Piniorem, notabene w pierwszym przypadku też za zegarek na który miał fakturę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Celinka95: w czasie rządów PO co jakiś czas wychodziły informacje że któryś z ich działaczy brał w łapę, przestępcy zostali osądzeni i skazani, nikt nie będzie ich dwa razy ich sądził. No i podejrzewam że niektóre grubsze sprawy dobrze zamietli pod dywan i nikt nigdy się nie dokopie do prawdy. Ale to pokazuje jakich ludzi ta organizacja przyciąga, dla mnie i wielu innych są całkowicie skompromitowani.
  • Odpowiedz
Martwi mnie jak szybko społeczeństwo zmienia nastroje.
Jedni narobili syfu (bardzo możliwe, że celowo) i teraz każdy normalny odruch w porównaniu do P*Su jest świetny.

Dziel i rządź (°°

Jaki PiS musi być tragiczny że PO to bohaterowie.

@Koryntiusz: oraz jakie PO musiało być tragiczne, że PiS wygrał wybory
  • Odpowiedz