Wpis z mikrobloga

Uuu i teraz pokłosie polskiego młynu, dlaczego nie ma kobiet w esporcie? Bo panuje wszechobecny, bezkarny seksizm w stosunku do kobiet w grach. Każda normalna dziewczyna z którą grałem w gry online ukrywa swoją płeć jak tylko może, bo od razu spotyka się z porównywaniem do zmywarki, #!$%@? do kuchni hehe, zrób mi gałę szmato, poka cycki itd. Sorry ale ja pomimo pasji do gier i esportu #!$%@?łbym jak najdalej od takiego community xD teraz wychodzi na jaw jakieś klepanie w dupe Mori przez któregoś z graczy, no #!$%@? xD, i jeszcze ona bała się to wyciągnąć wyżej. Od gracza powinny zostać wyciągniete poważne konsekwencje. Chcemy poważnego progamingu a jest jak jest, za młode to wszystko jeszcze żeby traktować to na poważnie, przynajmniej na poziomie polskiego podwórka.
#leagueoflegends #esport #gry
  • 16
@Zakakaikane: najgorsze jest to że tego nie da się zmienić. W gamingu jest po prostu dużo stulejarzy i tyle, jak nie będą wyzywać w grze to na twitterze/reddicie. Sjokz czasami pokazuje jakie tweety dostaje regularnie od takich ludzi i to jest tragedia. W lolu to jeszcze mozna sobie ustawic nick który nie sugeruje płci i jest git ale w Valorancie/CS jak laska się odezwie na voice chacie to jest koniec
@JanSebastianCadillac: jak moga byc mocne skoro w item shopie dostaja #!$%@?, wybieraja itemy pod katem pieknosci a nie statow, dodatkowo zadna nie moze wygladac jak jej kolezanka bo zaraz fochy, wiec kupuja te gownoitemy z przymusu i dostaja #!$%@? od napompowanych statami prosow. Na jakakolwiek taktyke odpowiedz jest jedna "domysl sie" xD Proste...

@Zakakaikane: W żadnej gierce się nigdy w życiu nie przyznaje, że jestem dziołchą, raz się wydało na voice chacie i to był koszmar, każde moje potknięcie komentowane żebym wypie*dalała do kuchni pomimo wycarrowania meczu ¯\_(ツ)_/¯

Ale z drugiej strony zjawisko półnagich cycatych streamerek które robią z swojego ciała towar na Twitchu nie pomaga XD

Btw. podziwiam że jesteś facetem i widzisz problem, bo to rzadkość.
Być może hejt i seksizm jest zły, ale głównym powodem jest to, że takie drużyny nie zarabiają, rozgłos jest tylko z tego, że to kobieca drużyna i pod tym motywem jest ona promowana. Ja chcę by grały i mi to nie przeszkadza. Zresztą one również dla siebie potrafia być toksyczne, bardziej niż mężczyźni ale to w stosunku do innych kobiet. Jest w Polsce jedna drużyna, która w ciągu roku ma już chyba