Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
W zeszłym roku dostałem od kolegi stary telewizor plazmowy bo kupował sobie smart TV. Przezimował na strychu, dzisiaj zniosłem i chciałem sobie podłączyć żeby podpiąć Chromecasta i powiesic w altance żeby do piwka było na wieczór jak znalazł i #!$%@?, nie działa. Po krótkiej zabawie diagnoza spuchnięte kondensatory a koszt wymiany tych najbardziej opuchniętych przekracza wartość używanego telewizora tej samej klasy. Jakieś pomysły co z tego można zrobić, wyciągnąć zanim #!$%@? na elektrośmieci?

#majsterkowanie #elektronika
MarianoaItaliano - W zeszłym roku dostałem od kolegi stary telewizor plazmowy bo kupo...

źródło: comment_1590418846x6us6uzi3hBkJuFu0NUu5g.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MarianoaItaliano: najprawdopodobniej sam zasilacz wystarczy, bo chyba tylko tam są kondensatory.
To jest znany problem w samsungach, że padają zasilacze i wystarczy wymienić zasilacz/kondensatory i wtedy już będzie działał
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano przecież kondensy to tanizna... Kupujesz takie z temperaturą pracy do 105 st. C i wymieniasz. Kondy bardzo często padały w samsungach. Może dlatego, że firma montowane te nieprzystosowane do wysokich temperatur i rozmieszczone są na dodatek zaraz obok radiatorów... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zaroowka: Nie będę w najbliższym czasie w Polsce, w UK nawet nie wiem czy są takie sklepy elektroniczne, zwłaszcza teraz czy są otwarte i opierałem się na tym co jest na amazonie i ebayu w miarę z szybką dostawą.
  • Odpowiedz
koszt wymiany tych najbardziej opuchniętych przekracza wartość używanego telewizora


@MarianoaItaliano: no bez jaj, kupujesz audiofilskie kondensatory czy wliczasz to jako usługę u profesjonalisty, z dowozem i odwozem telewizora taksówką? Średnio z 10-12 kondensatorów do wymiany, w najgorszym przypadku po 2pln sztuka, a wiele mniejszych po 10-20gr, i to licząc w detalu
  • Odpowiedz