Wpis z mikrobloga

Ja pierdziele. Pod koniec 2019 leczylem sie na trzaskajacy pales - dostalem blokade. Bylo to gdzies na koniec wrzesnia no i pprzypadlosc wraca. Nie chce przerwy w pracy, nie chce przerwy w sporcie, da sie to jakos leczyc? bo sterydow za czesto nie wolnk chyba, lekarz mi powiedzial ze raz na rok to jest max a minelo pol roku :( Kuuuurdeeeeeeeeeee. Leczyl ktos to operacyjnie? troche dygam :/
#medycyna #tenis bo chyba od tego i #mikrokoksy bo tu sie znaja na fizjonomii
  • 18
@wiera87: zaraz obok palca srodkowego jest pales serdeczny. Wpisz w google trzaskajacy palec to sie dowiesz, za dlugo pisac na wypoku. W skrocie stan zapalny uniemozliwiajacy wyprost palca, przez co jakby "przeskakuje" i wydaje dzwiek.

@kunegunda69: roznie to nazywaja. Jeden ortopeda na to mowil nawet "pstrykajacy palec". Z angielskiego trigger finger.
@kefas_safek: ja leczyłem operacyjnie.
Mój fizjo mówił, że można to wyleczyć w ten sam sposób w jaki powstała - kwestia czasu i nie trzeba operacyjnie, ale ile w tym prawdy to nie wiem.
Po operacji pamiętaj, żeby pytać o rehalibitację

Ja jeszcze mam bliznę oraz zgrubienie(wina lekarzy), podobno do zniwelowania, ale nie byłem z powodu wirusa u fizji
@kefas_safek: kurde trochę to skomplikowane, miałem mieć po 3-4 miechach, a skończyło się na jakiś 9, ale wtedy pod koniec miałem już obawy, bo się objawy nasiliły. Jeśli zależy Ci na formie na lato etc. to zrób na jesień, bo zgaduje, że to świezę
@kunegunda69: nie takie swieze, tzn mialem zeszlej jesieni i tak jak pisalem - blokada poszla i przeszlo na jakis czas. Teraz czuje ze wraca ale tempo z jakim to idzie pozwala przewidywac, ze do pazdziernika nie pociagnie :D dlatego pytam jak to u Ciebie bylo. No ale ok, dzieki miras i zdrowka zycze :) Jutro ortopeda takze dowiem sie o mozliwosciach.