Wpis z mikrobloga

183 - 1 = 182

Tytuł: Krótka historia prawie wszystkiego
Autor: Bill Bryson
Gatunek: literatura popularnonaukowa
★★★★★★

Autor książki wyznaczył sobie cel opisania tego, co wiemy o świecie, przy czym oprócz tego, co wiemy, skupił się też na tym, skąd to wiemy.

Książka składa się z sześciu części. Każda z nich poświęcona jest innej dziedzinie wiedzy. Zaczynamy od zagłębiania się we wszechświat i poznawaniu sylwetek ludzi, którzy przyczynili się do jego odkrywania. Dalej przeczytamy o tym, jak badacze ustalili wielkości naszej planety, o odkrywaniu pierwiastków, o geologii, o tym, jak niewiele wiemy o wnętrzu ziemi. W książce jest obszerny rozdział o życiu, jego powstaniu i jego ewoluowaniu. Jeśli chodzi o mnie to, szczególnie podobały mi się rozdziały, w których były opisywane ruchy tektoniczne ziemi, pierwiastki oraz niesamowite możliwości bakterii i wirusów. 

Przez to, że książka porusza tak wiele tematów sprawiła, że mało pamiętam konkretów i mam w głowie lekki chaos. Ilość nazwisk odkrywców też nie sprzyja usystematyzowaniu tak ogromnej dawki wiedzy. Jest to jednak książka, która poszerza horyzonty i może zachęcić do zainteresowania się jakąś dziedziną wiedzy.

#bookmeter #czytajzwykopem
Pobierz haliczka - 183 - 1 = 182

Tytuł: Krótka historia prawie wszystkiego
Autor: Bill Br...
źródło: comment_1590338652Es9gg5S2IWgJwcNfd6BxWp.jpg
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@haliczka: Fajna książka. Podobało mi się że dużo poświęcił naukowcom i temu, w jaki sposób dokonywano odkryć. Dzięki temu nie jest to czysto podręcznikowa wiedza, a raczej zbiór ciekawych historii o zabarwieniu naukowym. Faktycznie ciężko z niej wynieść jakąś konkretną wiedzę, ale jako narzędzie do poszerzania horyzontów sprawdza się wyśmienicie, pokazuje, że nauka to nie tylko nudne ślęczenie nad podręcznikami.