Wpis z mikrobloga

Mam możliwość kupna pierwszego samochodu: forda fieste 2006 mały przebieg za fajną kasę tylko problem jest w tym że w samochodzie wszystkie drzwi trzeba zamykać kluczykami + bagażnik xD
No i problem jest z pokrętłem od nawiewu ( nie chcę wskoczyć na grzanie szyba + kierowca) Mechanik czy jakiś elektryk da sobie z tym radę?
#samochody #ford
  • 15
  • Odpowiedz
@sebamk33: to drugie to może być pierdoła w stylu z zsunięcie się linki do sterowania nawiewiem z uchwytu w pokrętle

To pierwsze to ból w dupie, zwykle siłowniki nie są najtańsze (około 50-100 zł), a sama wymiana jest upierdliwa. Chyba, że to jakiś błąd centralnego zamka a nie mechanika

Pytanie też jaki silnik tam masz. Ten najsłabszy benzynowy 60KM to gówno
  • Odpowiedz
  • 2
@sebamk33 na wykopie się nic ciekawego nie dowiesz, pogadaj z mechanikiem. Tak na poważnie to sam mam fiestę 2009 już od 5 lat i nic w nim jeszcze nie robiłem poza standardowymi przeglądami, więc nie słuchaj opinii ford gówno wort bo tak naprawdę zależy jak trafisz. Wszystko się psuje
  • Odpowiedz
@ruus: miałem przez chwilę styczność i nie umiałem zejść poniżej 7l, czyli tyle ile palą dzisiejsze 100 konne benzyniaki, ale może mam zbyt ciężka nogę.
  • Odpowiedz
  • 1
@sebamk33 generalnie pogadaj z mechanikiem sprawdzonym jaki to koszt i czy idzie to zrobić, ale ja na pierwszy samochód bym polecił
  • Odpowiedz
@sebamk33: idź z tym na ford club Polska. Tam ci chłopaki powiedzą co jest do ogarnięcia, a w co się nie pchać.
Jak czytam tutka niektóre komentarze aż włos się jeży.
  • Odpowiedz
ford gówno wort. elektryka jest zeesrana w fordach szybciej silnik wymienisz niż byś to ogarnął


@Harmideron: ?

miałem przez chwilę styczność i nie umiałem zejść poniżej 7l, czyli tyle ile palą dzisiejsze 100 konne benzyniaki, ale może mam zbyt ciężka nogę.


@Iskaryota: ten 1.3 faktycznie sporo pali, ale odwdzięcza się bezawaryjnością

idź z tym na ford club Polska. Tam ci chłopaki powiedzą co jest do ogarnięcia, a w co się
  • Odpowiedz